עם או בלי מיטה - עלות הטיסה לנתניהו זהה

בעקבות פרשת המיטה המעופפת שעוררה סערה ציבורית, לשכת רה"מ ביקשה לבדוק הצעות מחיר לארה"ב לקראת המראת רה"מ לעצרת האו"ם בניו יורק. אלא שתשובתה המפתיעה של חברת "אל על" מגלה: עלות טיסה עם או בלי תא מנוחה - זהה

המיטה המעופפת לא שווה ולו שקל אחד - כך לפחות מבחינת חברת "אל על". בעקבות הביקורת שספג נתניהו על הבקשה להתקין תא מנוחה בטיסתו ללונדון במאי האחרון, ביקשה לשכת ראש הממשלה לברר את עלותה של טיסה - עם וללא התקנת תא מנוחה לקראת טיסת רה"מ לניו יורק בסוף החודש. הממצא המפתיע: מחיר הטיסה זהה - עם או בלי מיטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כנהוג, ביקשו בלשכת רה"מ הצעת מחיר מחברות התעופה לקראת הטיסה לארצות הברית הצפויה בסוף החודש, בה יעשה נתניהו את דרכו לעצרת האו"ם בניו יורק. חברת "אל על" היא היחידה שיכולה לספק אותה, כיוון שהיא החברה היחידה שמפעילה את הקו לניו יורק.

אלא שהפעם הועברה בקשה לבחינת מחיר הטיסה עם התקנת תא מנוחה במטוס - ובלי התקנת התא המדובר. בתשובת "אל על" ללשכת רה"מ עלה ממצא מפתיע: המחיר של שתי הטיסות זהה - עם או בלי התקנת המיטה. תג המחיר הסופי: מיליון ו-384 אלף דולרים כשהמשמעות היא ש"אל על" לא דורשת כל תשלום על התקנת המיטה.

בטיסתו של ראש הממשלה ללונדון, אז ביקשה לשכתו להתקין תא מנוחה במטוס, היו הפרשים בין מחירי הטיסות - זאת מכיוון שהטיסה אז הייתה לאירופה, וגם חברת "ארקיע" מפעילה קו ליבשת זו, מלבד "אל על". הצעתה של "ארקיע" הייתה אז נמוכה בכ-500 אלף שקלים מזו של "אל על". בקו לניו יורק פועלת "אל על" לבדה, ולכן אין הפרש במחיר הטיסה. אלא שכעת מתברר שאין הבדל גם אם יותקן במטוס תא המנוחה המדובר.