שר הביטחון יעלון: "המו"מ המדיני לא עוסק בפינוי יישובים"

בטקס הרמת כוסית לכבוד השנה החדשה ביהודה ושומרון אמרו ראשי ההתיישבות כי הם מודאגים מתוצאות אפשריות של המשא ומתן המדיני. בתגובה ענה להם שר הביטחון: "המשא ומתן לא עוסק בפינוי יישובים"

שר הביטחון יעלון בהרמת הכוסית (מאיר ברכיה מ.א שומרון)

"המשא ומתן המדיני בין ישראל לרשות הפלסטינית לא עוסק בפינוי יישובים" - כך הדגיש שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בהרמת כוסית עם ראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון לכבוד ראש השנה. לדבריו, "יהודה ושומרון הם העורף של מדינת ישראל, לכן יש לפתח ולחזק את האזור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראשי המועצות ביהודה ושומרון קראו ליעלון להמשיך את הבנייה באזור ולהסיר חסמים. "אנו לא יודעים מה קורה במשא ומתן המדיני ואנחנו מודאגים", אמר ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה ליעלון. "אנחנו מבקשים ממך, שמור על ארץ ישראל".

לדברי יעלון, "במזרח התיכון מדברים אינטרסים, לא הסכמים חתומים. ואינטרסים זה מקלות וגזרים. במזרח התיכון זה נבוט עבה וגזרים". הוא הוסיף: "למה התרגלנו לכך שתמורת המילה שלום, רק מילה אנחנו אינסטקטיבית מוותרים על שטח?". המפגש הוא פרי יוזמתם של ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה וסגנו יוסי דגן.

בתחילת השבוע התייחס גם סגנו של יעלון במשרד הביטחון דני דנון למשא ומתן המדיני. דנון איים על ראש הממשלה נתניהו כי "מי שיביא לממשלה הסדר ביניים של הקמת מדינה פלסטינית - מקומו לא בליכוד".