סקר: רוב גדול בציבור נגד ממשלת אחדות

57% מהנשאלים מתנגדים לממשלה משותפת להרצוג ונתניהו – כך עולה מסקר שערך מכון "פאנלס פוליטיקס" עבור ערוץ הכנסת. עוד עולה מהסקר כי 48% מהציבור סבורים שאין לפתוח בחקירה פלילית ב"פרשת הבקבוקים", לעומת 42% שתומכים במהלך. סקר המנדטים מעלה כי הצמרת נותרה צמודה, אך מפלגת הבית היהודי נחלשת

סקר: רוב גדול נגד ממשלת אחדות (רויטרס, AP)

מתנגדים לאיחוד: סקר חדש שערך מכון "פאנלס פוליטיקס" עבור ערוץ הכנסת מראה שלמרות שיחסי הכוחות בין "המחנה הציוני" לבין הליכוד נותרים מאוזנים, רוב גדול בציבור מתנגד להקמת ממשלת אחדות אחרי הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

57% מהנשאלים אמרו כי הם מתנגדים להקמת ממשלת אחדות, לעומת 33% בלבד שתומכים במהלך. על פי הסקר זוכה הליכוד ל-25 מנדטים, לעומת 24 מנדטים ל"מחנה הציוני". הבית היהודי בראשות בנט נותרת המפלגה השלישית בגודלה, אך יורדת משמעותית ל-13 מנדטים.

הרשימה הערבית המאוחדת זוכה בסקר ל-12 מנדטים, יש עתיד ל-11, כולנו בראשות כחלון עם 10, יהדות התורה עם 7, ש"ס עם 6, ישראל ביתנו עם 5, מרצ עם 5 והרשימה המשותפת של אלי ישי ועוצמה יהודית עוברת את אחוז החסימה וזוכה לארבעה מנדטים. 22% מהנשאלים מגדירים את עצמם קולות צפים או מתלבטים.

רוב למתנגדים לחקירה פלילית (AP)

חקירה פלילית ב"פרשת הבקבוקים"?

הסקר בדק גם את יחס הציבור ל"פרשת הבקבוקים" וסימני השאלה סביב התנהלות מעונות ראש הממשלה . על פי הסקר, 48% מהנשאלים חושבים שאין צורך לפתוח בחקירה פלילית בנושא, לעומת 42% שתומכים בחקירה פלילית. מבין אלו שסוברים שיש לפתוח בחקירה פלילית, 79% אומרים שצריך לפתוח בחקירה מיד ורק 14% מעדיפים שהחקירה תידחה לאחר הבחירות.

51% מהנשאלים מאמינים שהסיפורים אודות התנהלותה של שרה נתניהו הם נכונים, לעומת 32% שחושבים שהסיפורים אינם נכונים. קמפיין הליכוד שקורא לבדוק את הקשר בין עמותת V15 למפלגות השמאל היה כנראה אפקטיבי, ו-82% מהציבור תומכים בבדיקת הקשר בין עמותות לבין מפלגות, לעומת 8% בלבד שמתנגדים.

לבדוק קשר בין עמותות למפלגות (פייסבוק)

ראש הממשלה נתניהו ממשיך להוביל בפער ניכר בשאלה מי מתאים יותר לראשות הממשלה. 49% מהנשאלים נקבו בשמו לעומת 32% שהעדיפו את הרצוג. 19% מהנשאלים אמרו שאינם יודעים.

השאלה האחרונה בסקר נוגעת ליוזמתו של חבר הכנסת יאיר לפיד למנוע מכל מי שהורשע בקלון לחזור ולכהן במשרה ציבורית. רוב גדול של 78% מהציבור תומך ביוזמה, לעומת 16% בלבד שמתנגדים.