ח"כ זועבי הכריזה שתתמודד לראשות עיריית נצרת: "האפליה זועקת לשמיים"

חברת הכנסת, ילידת נצרת, הכריזה היום כי תתמודד לראשות העיר, כפי שפורסם לראשונה החודש בחדשות 2 באינטרנט. "לא ניתן שימשיכו להתייחס אלינו ואל עירנו כאל חצר אחורית", ציינה זועבי, שהבהירה שתיאבק באפליה בעיר

ח"כ זועבי. תעזוב את הכנסת? (רויטרס)

"למען חיים טובים יותר בעיר, שכולנו אוהבים". חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד) הצהירה היום (ד') באופן רשמי במסיבת עיתונאים כי תתמודד לראשות עיריית נצרת, זאת לאחר שכוונותיה פורסמו לראשונה בחדשות 2 באינטרנט. אם היא תיבחר לתפקיד, היא תיאלץ לעזוב את הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מכריזה בזאת על מועמדותי לראשות העיר נצרת וקוראת לתושבי העיר לתמוך בי כדי לחולל את השינוי והתמורה, שהם ראויים להם, למען חיים טובים יותר בעיר, שכולנו אוהבים", אמרה בפתח דבריה. "אנחנו לא ניתן שימשיכו להתייחס אלינו ואל עירנו כאל חצר אחורית. זו המשימה שלנו, זו האחריות שלנו", והדגישה כי האפליה "זועקת לשמיים".

"אני באה עם מסר של טיפוח מצוינות ומקצועיות בניהול העיר. מתוך חזון של עיר מודרנית ומטופחת שנותנת לתושביה את השירות הטוב ביותר, ובאותה נשימה עם מסר של מאבק בלתי מתפשר באפליה. עם אפליה לא מתפשרים, אפליה מחסלים ומעבירים מן העולם".

זועבי, על ספינת המרמרה (דו"צ)

מערכת הבחירות בעיר נצרת גועשת בשבועות האחרונים, זאת לאחר שסגנו של ראש העיר הנוכחי הכריז על פרישתו מתנועת חד"ש ועל כוונתו להתמודד גם הוא על התפקיד הבכיר בעיר. במקביל, ראש העיר המכהן ראמז ג'ראייסי, טרם הודיע אם הוא מתכוון להתמודד לתפקיד פעם נוספת.

זועבי, ילידת העיר נצרת, פרצה לתודעה בשנים האחרונות בעיקר בשל השתתפותה במשט "המרמרה" לעזה ובעקבות שורה של אמירות פרובוקטיביות שהפכו אותה לאחת הדמויות המוכרות ביותר בכנסת.