סקר עיתון "הארץ": נתניהו עוקף את הרצוג

סקר חדש שנערך לאחר פרשת הבקבוקים מעיד דווקא על התחזקות של מפלגת השלטון ל-25 מנדטים. הרצוג ולבני קיבלו בסקר 23 מנדטים, והבית היהודי היא המפלגה השלישית בגודלה לפי הסקר

הרצוג ונתניהו במרוץ צמוד (יח"צ)

43 יום לבחירות - והמרוץ לממשלה הבאה צמוד מתמיד: עיתון הארץ פרסם הערב (שני) סקר חדש, ממנו עולה כי הליכוד מתחזק. מפלגתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו עלתה בשלושה מנדטים מאז הסקר הקודם שנערך בתחילת חודש ינואר, וקפצה ל-25 מנדטים לעומת 23 מנדטים למחנה הציוני של הרצוג ולבני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסקר נערך לאחר "פרשת הבקבוקים" של מעון ראש הממשלה, אך ניכר כי המתקפה התקשורתית על נתניהו לא פגעה במעמד מפלגתו בקרב הנסקרים. הסקר נערך אתמול עבור "הארץ" בידי חברת דיאלוג בפיקוחו של פרופסור קמיל פוקס וכלל 514 נשאלים, כאשר טעות הדגימה היא 4.2%.

המפלגה השלישית בגודלה על פי הסקר היא "הבית היהודי", שקיבלה 14 מנדטים (לעומת 12 בסקר הקודם), למרות סערת הפרישה של אלי אוחנה. הרשימה המשותפת של המפלגות הערביות הופכת למפלגה הרביעית בגודלה עם 12 מנדטים, לעומת 10 בסקר הקודם.

נחלש ל-9 מנדטים. לפיד (חדשות 2)

"יש עתיד" של לפיד נחלשת מ-12 לתשעה מנדטים בלבד, אחד יותר מרשימתו של כחלון. בקרב המפלגות החרדיות, הנסקרים העניקו ליהדות התורה שמונה מנדטים, לש"ס שישה ול"יחד" של אלי ישי (שהתאחד עם ברוך מרזל) ארבעה מנדטים - מעל אחוז החסימה.

למרות הקמפיין החדש, ליברמן ממשיך להיחלש ומקבל שישה מנדטים בלבד, ומרצ זוכה לחמישה מושבים בכנסת - מנדט אחד פחות מהסקר הקודם וממספר המושבים שקיבלה בכנסת הנוכחית.