הרצוג מתמודד: אני לא כוכב ולא טאלנט, אבל אני יודע לעשות את הדבר הנכון

בעוד שלושה חודשים ייערכו הבחירות לראשות מפלגת העבודה וכעת מסתמן קרב דו ראשי בין יו"ר המפלגה יחימוביץ' לחבר הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג שהודיע על התמודדותו לתפקיד. "שלי לא מהווה אלטרנטיבה לממשלת נתניהו-לפיד-בנט", הצהיר

הקרב על ראשות העבודה יוצא לדרך: חבר הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג הודיע (ב') הבוקר במסיבת עיתונאים מיוחדת על הצטרפותו למירוץ על ראשות המפלגה לקראת הבחירות שייערכו בחודש נובמבר הקרוב. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החלטתו של הרצוג התקבלה שבועות ספורים לאחר שוועידת המפלגה תמכה בהחלטתה של יושבת הראש המכהנת ויו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' להקדים את הבחירות - זאת בין היתר כדי למנוע את השפעתם של אלפי מתפקדים חדשים למפלגה.

"הגעתי לכאן כדי להודיע על התמודדותי לתפקיד יו"ר העבודה, ב-21 לנובמבר אהיה יו"ר המפלגה", פתח הרצוג את דבריו שהודה לחברי הכנסת כבל ומרגלית שהודיעו על תמיכתם בו. "החלטנו לאחד כוחות כי הבנו שמפלגת העבודה זקוקה להנהגה חדשה".

"שלי לא מהווה אלטרנטיבה לממשלת נתניהו-לפיד-בנט", הדגיש הרצוג. "מפלגת העבודה היא לא מפלגת נישה, זו מפלגה שצריכה להנהיג את המדינה והיא יכולה לחזור לעשות זאת. יחד עם חבריי אנחנו ננצח".

לדברי הרצוג, מפלגת העבודה נכשלה בבחירות האחרונות כשלא השיגה את עשרות המנדטים שאיבד הימין. "נטשנו את מעמד הביניים שהלך בהמוניו אחרי יאיר לפיד", אמר הרצוג. "הם לא ויתרו על המפלגה עדיין".

"אומרים עלי שאני לא כוכב, זה נכון, אני לא כוכב ולא טאלנט", הדגיש הרצוג. "לא פירקתי שעונים ולא דרכתי על גוויות אבל אני יודע לעשות את הדבר הנכון במקום הנכון. אמשיך בקידום נושאי הכלכלה והרווחה, אציג אלטרנטיבה לכלכלה הדורסנית ואשקם את המפלגה".

כבל ומרגלית מאחוריו

בפתח מסיבת העיתונאים הודיע ח"כ איתן כבל כי לא יתמודד על תפקיד היו"ר ויתמוך בהרצוג לתפקיד. "בעת הזו החלטנו לאחד כוחות סביב הרצוג", אמר כבל. "הגעתי למסקנה שיחד עם שלי יש לנו תקרת זכוכית שלא נצליח לפרוץ אותה - מפלגת העבודה הפכה למפלגה סגורה ש-15 מנדטים זה הישג עצום עבורה".

כבל פנה להרצוג ואמר: "ביחד - אתה, אני ואראל (מרגלית) יכולים לקחת את המפלגה למקומות בהם היא היתה פעם. יש לנו סיעה מהטובות ביותר בכנסת ואם תדע להוביל אותנו ביחד כאגרוף, נעמוד בכל המשימות שנציב לעצמנו".

אחרי כבל, עלה ח"כ אראל מרגלית לשאת דברים, גם הוא כמו קודמו הסיר את אפשרות מועמדותו והודיע כי יתמוך בהרצוג לתפקיד. "בוז'י הוא אדם שמביא איתו תפיסה מדינית ברורה ותפיסה כלכלית סוציאלית, בסופו של דבר הדברים החשובים ביותר הם שהרצוג יודע לאחד אותנו", אמר מרגלית.

גם בפריימריז האחרונים שנערכו לפני כשנתיים התמודדה יחימוביץ' מול הרצוג ויו"ר המפלגה לשעבר עמיר פרץ. יחימוביץ' סיימה אז במקום הראשון, פרץ במקום השני - דבר שהוביל לפרישתו בהמשך לשירותיה של ציפי לבני. הרצוג סיים רק במקום השלישי.