בוז'י נגד שלי - סיבוב שני: ח"כ יצחק הרצוג יכריז היום על מועמדותו לראשות מפלגת העבודה

היום הוא היום האחרון בו כל מתמודד שיחפוץ לרוץ לראשות מפלגת העבודה יוכל להגיש את מועמדותו לתפקיד. מול יושבת הראש המכהנת שלי יחימוביץ', צפוי להתמודד ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, שיכריז על מועמדותו. הח"כים כבל ומרגלית ככל הנראה צפויים לוותר על התמודדות - ולחבור להרצוג

הפעם הוא ינצח? ח"כ הרצוג (דניאל אדלסון)

קרב ראש בראש על ראשות המפלגה? לאחר שוועידת מפלגת העבודה תמכה בהחלטתה של יושבת הראש המכהנת ח"כ שלי יחימוביץ' להקדים את הבחירות לראשות המפלגה לחודש נובמבר הקרוב, תיסגר היום סופית רשימת המועמדים לתפקיד. המועמד המרכזי שצפוי לרוץ ולהתמודד מול יחימוביץ' הוא מי שממוקם אחריה ברשימה - ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרצוג יכנס הבוקר מסיבת עיתונאים בה יכריז על מועמדותו לתפקיד בפריימריז של המפלגה שייערכו בעוד כשלושה חודשים, ב-21 בנובמבר. אתמול הגיעה לבית המפלגה היו"ר המכהנת יחימוביץ' על מנת להגיש את טפסי ההתמודדות החוזרת שלה לתפקיד.

בשבועות האחרונים דובר כי גם ח"כ אראל מרגלית וח"כ איתן כבל מעוניינים להתמודד, אולם ההערכה היא כי בסופו של דבר רק ח"כ הרצוג יתמודד מול יחימוביץ' - זאת מתוך ניסיון "לאחד כוחות" עמם כדי להדיח את יחימוביץ' מתפקידה.

בוז'י נגד שלי - לא בפעם הראשונה

תיבחר שוב לתפקיד? יחימוביץ' (חדשות 2)
זו אינה הפעם הראשונה בה השניים יתמודדו זה מול זו: בפריימריז האחרונים שנערכו במפלגה לפני כשנתיים, התמודדה יחימוביץ' מול הרצוג ומי שהיה אז חבר במפלגה, היו"ר לשעבר עמיר פרץ. יחימוביץ' ופרץ גברו על הרצוג שהגיע למקום השלישי - והתמודדו זה מול זו בסיבוב השני, בו כאמור ניצחה יחימוביץ'.

"המערכה על המשך הנהגתה של העבודה ועל דמותה ואופיה תוכרע ב21.11. מאחלת לכולנו, לכל המתמודדים, התמודדות נקיית כפיים, ללא השמצות אישיות, פריימריז מרהיבים שיהיו דוגמה ומופת. כשהבחירות הפנימיות יהיו מאחורינו נמשיך לצעוד קדימה למה שחשוב באמת- תיקון פני המדינה על פי השקפתנו", אמרה יחימוביץ' לאחר ההחלטה על הקדמת הפריימריז בתחילת החודש.