ראש הממשלה מתנגד לרפורמה בחינוך: "מקצוע ללא מדידה לא ייראה חשוב בעיני התלמידים"

במהלך ישיבת הממשלה קטע נתניהו את דברי שר החינוך פירון והעומד בראש מפלגתו, יאיר לפיד, ואמר: "בעולם התחרותי הזה יש חשיבות לתוצאות; לפני שהתלמידים יוכלו לחשוב מחוץ לקופסה - צריך ללמד אותם מה זו קופסה"

הרפורמה בחינוך שמוביל שי פירון היא אחת הבולטות בממשלה הנוכחית, אבל מתברר שהעומד בראש הממשלה מתנגד לה בתקיפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתברר, שנתניהו מתנגד לביטול בחינות המיצ"ב ולערעור על סוגיית הבגרויות. במהלך ישיבת הממשלה תקף נתניהו את שר החינוך פירון והעומד בראש מפלגתו, יאיר לפיד, וקטע את הדיון כשאמר: "בעולם התחרותי הזה יש חשיבות לתוצאות. בתחנות חיי השתתפתי במערכות מצטיינות בצבא, באקדמיה ובכלכלה - והמשותף לכולם היה חתירה למצוינות".

לדברי נתניהו, "מקצוע שלא ייקבע בו יעדים ולא תהיה בו מדידה - התלמידים יראו בו מקצוע לא חשוב. לפני שהתלמידים יוכלו לחשוב מחוץ לקופסה - צריך ללמד אותם מה זאת קופסה".

פירון ביטל מבחני המיצ"ב החיצוניים

במשרד החינוך הודיעו לפני כשבועיים כי בשנה הקרובה לא ייבחנו תלמידי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים במבחני המיצ"ב החיצוניים - אלא במיצ"ב פנימי בלבד. במקביל תוקם ועדה מקצועית אשר תמליץ על מתווה מעודכן למבחני המיצ"ב.

"שנת הלימודים הקרובה תהווה פרק זמן מוגדר להתארגנות מחודשת. בהתאם לזאת, תוקם ועדה מקצועית בראשות הראמ"ה, אשר תמליץ על מתווה מעודכן למבחני המיצ"ב", נמסר ממשרד החינוך.

הוועדה תכלול נציגי משרד החינוך מנהלים, מורים, מומחים מהאקדמיה, מומחים בתחומי החינוך, מדידה והערכה ונציגי ציבור. במהלך שנת הלימודים הקרובה תציג הוועדה את המלצותיה והמתווה יישום באופן הדרגתי בבתי הספר, החל משנת הלימודים הבאה.