בנט שוקל ביטול הפריימריז

על רקע אי הסדרים בפריימריז שעליהם הצביע מבקר המדינה בדוח שפרסם, הודיע יושב ראש הבית היהודי על שינוי במפלגתו. זאת על רקע הנקנס שספג בסך 65 אלף שקלים בגין אי רישום הוצאת שכר טרחת חוקר פרטי במסגרת מימון הפריימריז

יבטל הפריימריז? בנט (חדשות 2)

יושב ראש הבית היהודי השר נפתלי בנט שוקל לבטל את הבחירות המקדימות במפלגתו ולשריין מקומות רבים ברשימה למתמודדים חילונים. המהלך של בנט מגיע בסיומו של יום שבו נקנס ב-65 אלף שקלים בעקבות דוח מבקר המדינה, המצביע על אי סדרים בתקופת הפריימריז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במידה מסוימת, דוח המבקר דווקא מסייע לבנט, שיוכל כעת להעביר את תכניתו במפלגה בקלות רבה יותר. בניגוד לפריימריז הנהוגים בה כיום. בדוח המבקר, שיועבר ליועץ המשפטי לממשלה לצורך המשך חקירה, מוזכרים שבעה מחברי הכנסת של הבית היהודי כולל בנט עצמו, שנקנס ב-65 אלף שקלים.

על פי הדוח הוא נקנס משום שלא נכללה הוצאה בגין שכר טרחת חוקר פרטי שאסף עבורו מידע על פעילותו של אחד המועמדים האחרים בבחירות המקדימות. יחד עם בנט נקנסו גם סגן שר הביטחון ממפלגת הליכוד דני דנון בסכום של 20 אלף שקלים ועמיתו למפלגה, ח"כ משה פייגלין, נקנס ב-18 אלף שקלים.

בין הפעילים הפוליטיים הנוספים שנקנסו ישנם ח"כ עמיר פרץ, ח"כ אראל מרגלית ודניאל בן סימון ממפלגת העבודה; סגנית השר ציפי חוטובלי וח"כ גילה גמליאל ממפלגת הליכוד; ח"כ איילת שקד וח"כ שולי מועלם ממפלגת הבית היהודי; וח"כ תמר זנדברג וח"כ עיסאווי פריג' ממפלגת מרצ.