"צעקו עליי, הבריאות שלי הלכה"

ויקטור סרגה, נהג לשעבר בבית רה"מ, קיבל פיצוי בסך 150 אלף שקלים בתמורה לגניזת תביעה נגד בני הזוג נתניהו. היום יצא להגנתם בפרשת הבקבוקים, אך בהקלטות קודמות שנחשפו בחדשות 2 הוא נשמע מדבר עם עובד אחר על תנאי העסקתו: "אתה לא יודע עם מה התמודדתי". מלשכת רה"מ נמסר: "הדברים הוצאו ממנו בעורמה ובתחבולות"

בני הזוג נתניהו הציגו היום (ראשון) תצהיר של ויקטור סרגה, נהג לשעבר בבית ראש הממשלה, שלפיו הכסף מהבקבוקים לא הלך לכיסה של הגברת נתניהו. אלא שזהו אותו נהג שאיים רק לפני מספר חודשים לתבוע את בני הזוג וקיבל פיצוי נדיב בתמורה לגניזת התביעה. הערב נחשפו במהדורה המרכזית הקלטות שבהן נשמע סרגה מספר לעמיתו לעבודה על האופן שנהגו בו בבית ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הבריאות שלי הלכה, כל דקה טלפון, אתה יודע מה זה כל דקה טלפון?", אומר סרגה לגיא אליהו - עובד לשעבר התובע כעת את מעון ראש הממשלה ואת נתניהו עצמו בגין העסקה בתנאים פוגעניים. "איך יכולת ככה לעבוד שם לפני זה?".

לאחר שסרגה איים בתביעה, פרקליטות המדינה הגיעה לפשרה עם פרקליטו, עו"ד משה בן שימול. סרגה פוצה ב-150 אלף שקלים על שפוטר ללא שימוע והוחזר לעבודה בשירות המדינה. כיום הוא נהגו האישי של ראש המועצה לביטחון לאומי, המקורב לנתניהו.

הקליט את השיחה עם סרגה. גיא אליהו (חדשות 2)

"היא שמה אותי יומיים בקיסריה", נשמע סרגה באחת ההקלטות. "נסעתי בבוקר, חזרתי בשעה 14:00. בשעה 20:00 שלחו אותי שוב ואמרתי 'מחר'. היא אמרה לי 'לא, היום'. נסעתי וחיכיתי עד 23:00, הגעתי לפה באחת. אחת וחצי מסרתי לה את הכביסות. אבל כאבו לי הידיים, אז מה עשיתי? שמתי שקית ניילון על הרצפה. היא ראתה! צעקות, מה צעקות, אבל הידיים שלי כאבו. אתה לא יודע עם מה התמודדתי".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "הדברים שהוציא מני נפתלי בעורמה ובתחבולות מסרגה מתפרסמים כעת משום שסרגה מצא לנכון ביממה האחרונה לצאת להגנתה של הגברת נתניהו ולהעיד את האמת על העוול שנעשה לה בתקשורת".

סרגה יצא להגנת הזוג נתניהו

ויקטור סרגה, ששימש במשך חמש שנים כנהגה של אשת ראש הממשלה, חתם אמש (שבת) על תצהיר שכותרתו "האמת מאחורי ההכפשות נגד משפחת נתניהו". סרגה, שבעבר תבע את מעון ראש הממשלה בגין יחס משפיל לדבריו ופוצה במסגרת הסדר פשרה בסכום של כ-150 אלף שקלים, החליט כעת להתייצב לצד בני הזוג נתניהו בפרשת הבקבוקים.

לדברי סרגה, לאחר שנים שבהן נזרקו הבקבוקים הריקים בבית ראש הממשלה לפח האשפה, הוחלט למחזר את הבקבוקים הריקים כשהרעיון המרכזי הוא שמירה על איכות הסביבה. סרגה הוסיף כי הוא זה שאסף את הבקבוקים למחזור "כאשר התמורה שהתקבל בגין מסירת הבקבוקים נותרה תמיד אצל מרשי ושימשה כקופה קטנה לצרכי בית ראש הממשלה והעובדים בו", נכתב בתצהיר.

ידון בנושא הבקבוקים. וינשטיין (מרים אלסטר, פלאש 90)

משרד רה"מ: מסרנו נתונים שגויים

לאחר שאתמול מיהרו להכחיש בלשכת נתניהו את הנתונים שפורסמו בחדשות 2 לגבי רכישת משקאות במעון ראש הממשלה וטענו כי הסכום עומד על כ-43 אלף שקלים בלבד, היום הם כבר מספקים גרסה אחרת: "התשלום לספקי שתייה קלה ויין למעון ראש הממשלה בשנים 2009-2010 מסתכם ב-88,964 ש"ח".

בריאיון ל"חדשות סוף השבוע" טען אתמול ניר חפץ, ראש מטה ההסברה של הליכוד ומקורבו של נתניהו, כי הנתונים שהוצגו בחדשות 2 הם "שקר וכזב" והבטיח כי היום יפרסם משרד ראש הממשלה את הפרטים "האמיתיים" - אלא שפרסום הפרטים הוכיח כי סכום הרכישה גבוה יותר מפי שניים ממה שהציגה לשכת נתניהו תחילה.

הערב יכנס היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין דיון בנושא ההתנהלות במעונות ראש הממשלה, שיעסוק בין היתר בדמי פדיון הבקבוקים. אחת מהאפשרויות העומדות על הפרק היא שהיועץ המשפטי לממשלה יורה למשטרה לפתוח בבדיקה או בחקירה פלילית בנושא.