שר האוצר לפיד: "קצבאות הילדים מנציחות את העוני"

קיצוץ בפנסיה? "אין שום קיצוץ של 10% בפנסיה". בחינות המיצ"ב? "מדדי ההצלחה יהיו גמישות, יצירתיות ויכולת הקשבה". קצבאות הילדים? "מנציחות את העוני". אלו הדברים שכתב שר האוצר יאיר לפיד לחברי מפלגתו בעדכון השבועי

ממשיך לעדכן. לפיד (רויטרס)

נושאים רבים היו על הפרק בעדכון השבועי של שר האוצר לחברי מפלגת יש עתיד. במכתבו הוא התייחס לקיצוץ בקצבאות הילדים שייכנס לתוקף בשלישי הקרוב, לקיצוץ שלא יהיה לטענתו בפנסיה, להחלטה של שר החינוך פירון לבטל את בחינות המיצ"ב וגם למחירי הדיור הגבוהים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באשר לקצבאות הילדים, כתב לפיד כי "במשך שנים על שנים הוכח שוב ושוב שקצבאות הילדים אינן מוציאות את האנשים מעוני, אלא רק מנציחות את העוני. יש רק דבר אחד שמאפשר למשפחות לצאת ממעגל העוני - וזו עבודה. אנחנו נעשה הכל כדי לסייע לכל מי שרוצה לצאת לעבודה - החל מתכניות השמה וכלה בתמריצים כספיים לכל מי שעובד בשכר נמוך - אבל יש עיקרון אחד שאנחנו לא מתכוונים לוותר לגביו: מעמד הביניים הישראלי אינו אמור לממן אנשים שיכולים לעבוד ואינם עובדים".

את הכותרות שפורסמו בשבוע שעבר על הקיצוץ בפנסיה, לפיד הכחיש. "אי האמון של הציבור בממשל הוא כל כך עמוק, שהם מניחים - אינסטינקטיבית - שמנסים לדפוק אותם", כתב. "אלא שאנחנו לא מנסים. זה ייקח זמן כנראה עד שהם יבינו שאנחנו אחרים, דוברי אמת, מנוטרלים מכל אינטרס מלבד אחד: לעשות טוב לאזרחי ישראל. עד שזה יקרה אני אומר את זה פשוט, שקט, בלי סיבוכים מיותרים: אין שום קיצוץ של 10% בפנסיה".

"מדדי ההצלחה יהיו מקוריות ויצירתיות"

מיד כשפורסמה ההחלטה לבטל את בחינות המיצ"ב, הזדרז לפיד לפרסם בפייסבוק פוסט תמיכה בחבר מפלגתו, השני ברשימה, שר החינוך שי פירון. במכתב ששלח לחברי המפלגה הוא ממשיך לנמק את תמיכתו: "במקום פרמטרים קשיחים ושינון אינסופי, מדדי ההצלחה יהיו גמישות, מקוריות, יצירתיות ויכולת הקשבה (ולכל אלה עם הפרעות הקשב: ברכותי, העולם החדש הזה מתאים לכם במיוחד)".

בהתייחסותו למצוקת הדיור בחר לפיד להתייחס למיזם הבנייה בשטח שדה דב, וציין את שיתוף הפעולה בין כל הגורמים בממשלה: "מה שמאפשר את הפרוייקט הזה הוא שילוב הכוחות. זה שאורי אריאל הביא את המשרד שלו, ואחרי הוועדה המקומית של העירייה גדעון סער יגייס את המשרד שלו ואת הידע שלו, וישראל כץ יצר את התשתית שאיפשרה את פינוי שדה התעופה, ובנצי ליברמן עושה עבודה מצויינת ברשות מקרקעי ישראל, והראל לוקר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה הוא כוח חיובי גדול בפרוייקט הזה, וכולם עבדו בלי מלחמות אגו, ובלי להתעסק בשאלה מי בא מאיזו מפלגה, כי מה שחשוב זה טובת העניין ולהוריד את מחירי הדירות במדינת ישראל", טען.