משרד ראש הממשלה: מסרנו נתונים שגויים

פרשת הבקבוקים: אתמול מיהרו להכחיש בלשכת נתניהו את הנתונים שפורסמו בחדשות 2 לגבי רכישת משקאות ב-2009-2010 וטענו כי הסכום עומד על כ-43 אלף ש"ח, אך היום הם כבר מספקים גרסה אחרת: "רכשנו ב-88,964 ש"ח"

לאחר שאתמול (שבת) מיהרו להכחיש בלשכת נתניהו את הנתונים שפורסמו בחדשות 2 לגבי רכישת משקאות במעון ראש הממשלה וטענו כי הסכום עומד על כ-43 אלף שקלים בלבד, היום הם כבר מספקים גרסה אחרת: "התשלום לספקי שתייה קלה ויין למעון ראש הממשלה בשנים 2009-2010 מסתכם ב-88,964 ש"ח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בלשכה הסבירו כי הפער המשמעותי בין הסכום שנמסר אתמול לבין זה שנמסר היום נובע מכך ש"רק היום התברר שאחד הספקים נוהל בשנת 2010 במערכת המידע הכספית תחת שני מספרי עוסק מורשה שונים". עוד נמסר מלשכת נתניהו כי מכיוון שנתוני שנת 2010 נוהלו במערכת מידע ישנה שלא נמצאת יותר בשימוש, הפער לא התגלה בבדיקה ראשונית שנערכה.

עוד נמסר מלשכת ראש הממשלה: "בעקבות בדיקה מעמיקה יותר שניתן היה לבצע מהיום בבוקר ושנמשכה מספר שעות, לרבות בדיקה ידנית של החשבוניות, התברר כי קיים פער בהשוואה לנתונים שנופקו בסוף השבוע. על סמך החשבוניות שברשותנו ושנבדקו היום עולה כי ההוצאה בשנים 2009-2010 על יין מסתכמת בפחות ממחצית מסך הוצאה הכוללת בשנים אלו".

יכנס דיון בנושא הבקבוקים (מרים אלסטר, פלאש 90)

בריאיון ל"חדשות סוף השבוע" טען אתמול ניר חפץ, ראש מטה ההסברה של הליכוד ומקורבו של נתניהו, כי הנתונים שהוצגו בחדשות 2 הם "שקר וכזב" והבטיח כי היום יפרסם משרד ראש הממשלה את הפרטים "האמיתיים" - אלא שפרסום הפרטים הוכיח כי סכום הרכישה גבוה יותר מפי שניים ממה שהציגה לשכת נתניהו תחילה.

הערב יכנס היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין דיון בנושא ההתנהלות במעונות ראש הממשלה, שיעסוק בין היתר בדמי פדיון הבקבוקים. אחת מהאפשרויות העומדות על הפרק היא שהיועץ המשפטי לממשלה יורה למשטרה לפתוח בבדיקה או בחקירה פלילית בנושא.