הליכוד נגד עמותות השמאל: "מעשים פליליים"

במפלגה האשימו כי עמותות שתומכות בשמאל ומקבלות מימון מתורמים זרים מנהלות קמפיין לא חוקי להפלת נתניהו: "רוצים להחליף שלטון באמצעים לא חוקיים". אחד ממקימי עמותת V15: "הציבור לא קונה יותר את השקרים"

נציגי הליכוד במתקפה חזיתית (עזרי עמרם)

רגע לפני הבחירות - קרב האשמות בין מפלגות הימין לשמאל: במסיבת עיתונאים שקיימו היום (ראשון) נציגי הליכוד, הם תקפו את עמותת "ניצחון 2015 - V15" שעלתה לכותרות בשל פעילותה המוצהרת בעד החלפת השלטון. לטענת עו"ד דוד שמרון המקורב לראש הממשלה נתניהו, קיימים קשרים ישירים ואסורים בין העמותה הממומנת על ידי אזרחים זרים, לבין נציגים מהמחנה הציוני ומרצ. במחנה הציוני בחרו להזכיר בתגובה שלל פרשיות שבהן נקשר שמו של רה"מ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עורך הדין דוד שמרון, שהיה בין מגישי העתירה לוועדת הבחירות נגד העמותה, טען כי המחנה הציוני ומרצ עברו על חוק מימון המפלגות בעצם הסיוע לכאורה מ-V15. "אנחנו דורשים לקבל את הנתונים האמיתיים על מנת לדעת את ההיקף הכספי", קרא. "זהו ניסיון של עמותות השמאל לגנוב את השלטון באמצעות כספים זרים", טענו נציגים נוספים של המפלגה.

ח"כ ציפי חוטובלי הציגה הפנייה מעמוד הפייסבוק של המחנה הציוני לזה של V15, דבר שלטענתה מציג את הקשר האסור: "הזיקות בין המחנה הציוני לעמותה ברורים, העניין הזה הוא פלילי. יש קבוצת אנשים שרוצים להחליף את השלטון באמצעים לא לגיטיימים. אנחנו דורשים צו מניעה לעמותות".

הרצוג ואחד מראשי העמותה, ארכיון (מתוך קמפיין הליכוד)

חברת הכנסת מירי רגב תקפה אישית את יו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג בשל פרשת העמותות משנת 1999. "בוז'י השתקן, שלא יודע מה קרה סביבו. ב-99 הוא שתק בפרשת העמותות, אני מזמינה אותו היום להגיע למשטרה ולהצהיר על הפרשה", אמרה רגב.

עוד קודם למסיבת העיתונאים, קיימו נציגי העמותה הפגנה מחוץ לאולם, על מנת למחות על מה שהם מגדירים סתימת הפיות. "אנחנו, האנשים שהתחילו את ההתארגנות, עומדים כאן בכניסה, עונים על הכל, לא מסתירים ובניגוד אליהם- ממש לא מפחדים", טענו המפגינים.

נציגי העמותה, היום (עזרי עמרם)

שי עטר ממקימי העמותה אמר לחדשות 2 Online: "אנחנו תנועה שהוקמה על ידי ישראלים, ולא אמריקנים, אנחנו רוצים שיהיה פה טוב, אוהבים את ישראל ורוצים להחליף את השלטון. מקורות המימון שלנו גלויים, חשופים ומופיעים באתר שלנו וגם ניתנו לכתבים. בינהם דניאל לובצקי, אוהב ישראל, אלון קסטיאל, אורי וייס, דני אברהמס".

במחנה הציוני מסרו בתגובה למסיבת העיתונאים של הליכוד: "ישראל היום, אדלסון, פרשת הבקבוקים, הנרות הריחניים, הבריכה בקיסריה, פרשת עמדי, פרשת בר און-חברון, ביבי טורס, פרשת מקלט המס באי ג'רזי, פרשת המיטה המעופפת".