רה"מ נתניהו לאחר ניתוח הבקע: "מרגיש טוב, מחלים מהר"

שעות לאחר שקיבל את סמכויותיו בחזרה, בתום ניתוח בקע טבורי מוצלח, השתחרר לפנות ערב ראש הממשלה נתניהו מבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. בצאתו הודה נתניהו לרופאים שטיפלו בו ולאזרחים שהתעניינו בשלומו. "אני ממשיך לדאוג לביטחון אזרחי המדינה", אמר ראש הממשלה עם שחרורו מבית החולים

לאחר שעבר במהלך הלילה ניתוח בקע טבורי, השתחרר לפנות ערב (א') ראש הממשלה בנימין נתניהו מבית החולים הדסה עין כרם בירושלים ושב לביתו. "אני מרגיש טוב מאוד", אמר עם צאתו מבית החולים למצלמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ראשית, אני רוצה להודות לרופאים ולצוות הרפואי, שבאמת עשו עבודה מצוינת", אמר נתניהו, "שנית, אני רוצה להודות לכל אזרחי ישראל שהביעו תקווה שאחלים מהר. אז אני מחלים מהר ואמשיך לדאוג לביטחון אזרחי המדינה". מבית החולים נמסר כי הניתוח עבר בהצלחה וכי טרם צאתו נמצאו כל מדדיו הבריאותיים תקינים.

"את הניתוח היה לבצע תוך מספר שעות מרגע הגעתו לבית החולים מכיוון שמדובר בבקע כלוא, שהוא כמו פצצה מתקתקת", סיפר ד"ר יובל וייס, מנהל בית החולים. "יש לנתח בהקדם על מנת שלא ייגרמו סיבוכים. הוא שוחרר פחות מיממה לאחר שהגיע אלינו וזו הוכחה לכך שהניתוח נעשה בזמן והיה מוצלח".

"מהלך הניתוח היה תקין לחלוטין"

"מרגיש טוב מאוד". רה"מ ורעייתו, הערב (קובי גדעון / לע"מ)
נתניהו הובהל אמש לבית החולים בעקבות כאבים שחש במהלך היום, ולאחר בדיקה על ידי רופאו האישי ד"ר צביקה ברקוביץ' נקבע שיש לנתחו בגלל חשש לבקע. הניתוח נמשך כשעה ובוצע בהרדמה מלאה, שבעקבותיה הוכרזה נבצרות של ראש הממשלה. שר הביטחון משה יעלון מונה לראש הממשלה בפועל למשך מספר שעות.

הבוקר קיבל לידיו ראש הממשלה בחזרה את כל סמכויותיו, זאת לאחר ששר הביטחון משה (בוגי) יעלון מילא את מקומו זמנית. ההחלטה התקבלה בהמשך לשיחה שהתקיימה בין ד"ר יובל וייס, מנהל בית החולים הדסה עין כרם שבדק הבוקר את נתניהו, לבין מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט.

הבוקר הודיע מנהל בית החולים הדסה עין כרם, ד"ר יובל וייס, כי הניתוח הסתיים בהצלחה. "מהלך הניתוח היה תקין לחלוטין והוא ארך כשעה כמתוכנן. הבוקר הוא כבר התעורר והועבר ליחידת ההתאוששות. הוא יצטרך לשהות בבית מספר ימים", אמר.