נתניהו קיבל בחזרה את הסמכויות: "מודה לאזרחים שהתעניינו בשלומי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שעבר הלילה בהצלחה ניתוח בקע בבטנו, קיבל בחזרה את הסמכויות - לאחר ששר הביטחון יעלון מילא את מקומו. נתניהו הודה לצוות הרפואי והרגיע: "אני ממשיך לדאוג כל הזמן לשלומכם ולביטחונכם". הוא ינוח בביתו מספר ימים

לאחר שעבר הלילה בהצלחה ניתוח בקע בטבורו, קיבל לידיו הבוקר (א') ראש הממשלה בנימין נתניהו בחזרה את כל סמכויותיו. זאת, לאחר ששר הביטחון משה (בוגי) יעלון מילא את מקומו זמנית. ההחלטה התקבלה בהמשך לשיחה שהתקיימה בין ד"ר יובל וייס, מנהל בית החולים הדסה עין כרם שבדק הבוקר את נתניהו, לבין מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מבקש להודות לצוות הרפואי המקצועי והמסור שטיפל בי, ומבקש להודות לכל האזרחים שהתעניינו בשלומי", ציין הבוקר (א') נתניהו. "אני ממשיך לדאוג כל הזמן לשלומכם וביטחונכם".

נתניהו הובהל אמש לבית החולים בעקבות כאבים שחש במהלך היום, ולאחר בדיקה על ידי רופאו האישי ד"ר צביקה ברקוביץ' נקבע שיש לנתחו בגלל חשש לבקע. הניתוח נמשך כשעה ובוצע בהרדמה מלאה, שבעקבותיה הוכרזה נבצרות של ראש הממשלה. שר הביטחון משה יעלון מונה לראש הממשלה בפועל למשך מספר שעות.

יצטרך לשהות בביתו מספר ימים

"ניתוח הבקע הטבורי הסתיים בהצלחה, מהלך הניתוח היה תקין לחלוטין והוא ארך כשעה כמתוכנן", ציין ד"ר יובל וייס, מנהל בית החולים הדסה עין כרם. "הבוקר הוא כבר התעורר והועבר ליחידת ההתאוששות. הוא יצטרך לשהות בבית מספר ימים".

לפני כשנה, ראש הממשלה נתניהו נפצע ברגלו במהלך משחק כדורגל בין בני נוער יהודים וערבים, לאחר שהחליק במהלך ריצה לכיוון השער, נפל על הדשא - ומתח גיד ברגל. ראש הממשלה נסע מיד לביתו שם נבדק על ידי רופאו האישי, שאיבחן כי ראש הממשלה מתח את הגיד.

לאחר בדיקת סי.טי בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים, אישר האורטופד המומחה ד"ר ליאון קפלן כי אכן מדובר בקרע בגיד, מה שאילץ את הרופאים לגבס את רגלו השמאלית. הגבס ליווה את ראש הממשלה במשך מספר שבועות, בהם המשיך לתפקד כרגיל.