נתניהו עבר הלילה בהצלחה ניתוח בקע בבטנו

ראש הממשלה פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לאחר שחש כאבים. במהלך הלילה הוא עבר ניתוח בקע בטבור והוא צפוי להשתחרר כבר בשעות הצהריים. בגלל שנדרשה הרדמה מלאה, הוכרזה נבצרות של רה"מ, ושר הביטחון יעלון החליף את מקומו

ראש הממשלה בנימין נתניהו עבר הלילה (א') בהצלחה ניתוח בקע בטבורו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. נתניהו הובהל לבית החולים בעקבות כאבים שחש במהלך היום, ולאחר בדיקה על ידי רופאו האישי ד"ר צביקה ברקוביץ' נקבע שיש לנתחו בגלל חשש לבקע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הניתוח נמשך כשעה ובוצע בהרדמה מלאה, שבעקבותיה הוכרזה נבצרות של ראש הממשלה. שר הביטחון משה יעלון מונה לראש הממשלה בפועל למשך מספר שעות.

נתניהו צפוי להשתחרר מבית החולים בשעות אחר הצהריים. בעקבות הניתוח ישיבת הממשלה שתוכננה להבוקר תידחה, ואת ישיבת צוות השרים שידון בשחרור האסירים הפלסטינים ינהל שר הביטחון יעלון.

מונה לרה"מ בפועל לכמה שעות, יעלון עם נתנ (רויטרס)

יצטרך לנוח כמה ימים בבית

ד"ר יובל וייס מנהל בית החולים הדסה עין כרם סיפר בריאיון לחדשות 2 על מצבו של ראש הממשלה: "ניתוח הבקע הטבורי הסתיים בהצלחה, מהלך הניתוח היה תקין לחלוטין והוא ארך כשעה כמתוכנן. הבוקר הוא כבר התעורר והועבר ליחידת ההתאוששות, ואנחנו מעריכים שראש הממשלה יחזור לביתו כבר הערב. הוא יצטרך לשהות בבית מספר ימים, אך לקראת סוף השבוע הוא יוכל לחזור לעבודה מלאה תוך שימת תשומת לב למצבו הרפואי".  

לפני כשנה, ראש הממשלה נתניהו נפצע ברגלו במהלך משחק כדורגל בין בני נוער יהודים וערבים, לאחר שהחליק במהלך ריצה לכיוון השער, נפל על הדשא - ומתח גיד ברגל. ראש הממשלה נסע מיד לביתו שם נבדק על ידי רופאו האישי, שאיבחן כי ראש הממשלה מתח את הגיד.

לאחר בדיקת סי.טי בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים, אישר האורטופד המומחה ד"ר ליאון קפלן כי אכן מדובר בקרע בגיד, מה שאילץ את הרופאים לגבס את רגלו השמאלית. הגבס ליווה את ראש הממשלה במשך מספר שבועות, בהם המשיך לתפקד כרגיל.