לשכת נתניהו: קנו רק בקבוק יין אחד ביום בממוצע, זה סיפור פוליטי

פרשת הבקבוקים הממוחזרים ורעיית ראש הממשלה: אחרי מתקפת האופוזיציה והדרישה מהיועמ"ש לפתוח בחקירה פלילית, אומרים בלשכת נתניהו כי "ההוצאה הממוצעת ליום במעון ראש הממשלה לרכישת יין בשנים 2013-2014 היא של כבקבוק יין ליום"

פרשת מחזור הבקבוקים העמידה בסוף השבוע את ראש הממשלה ורעייתו תחת מתקפה, כשברקע חילופי האשמות בין היועץ המשפטי לממשלה למבקר המדינה לגבי הטיפול המשפטי בנושא. ראש הממשלה, מצידו, טוען כי מדובר בהמשך הקמפיין התקשורתי נגדו. נוסף על כך, לאחר שהשבוע נחשף בבדיקת חדשות הסכומים שבהם נרכשו המשקאות, מרביתם אלכוהוליים, על חשבון המדינה, הצהירו הערב (שבת) במשרד ראש הממשלה כי בבית נתניהו רוכשים רק בקבוק יין אחד ביום בממוצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"על פי בדיקה שנעשתה על ידי חשב משרד ראש הממשלה ההוצאה הממוצעת ליום במעון ראש הממשלה לרכישת יין בשנים 2013-2014 היא של כבקבוק יין ליום (בעלות עשרות שקלים לבקבוק), לרבות השימוש לאירוח שוטף במעון ראש הממשלה. הנתון הזה מתבסס על סמך בדיקת השנים 2013 ו-2014 בהן ניתן לפלח את ההוצאה על שתייה קלה ויינות כיוון שנוסף בשנים אלה ספק שממנו נרכשה רק שתייה קלה".

ניר חפץ, ראש מטה ההסברה של הליכוד ומי שהיה הדובר האישי של בני הזוג נתניהו, הגיב הערב לראשונה בריאיון ל"חדשות סוף השבוע" על הפרשה. "הגברת נתניהו, ביוזמתה, מבלי שנדרשה לכך, החליטה להחזיר את הכסף לאחר שבמשך שנים הבקבוקים בבית הלכו למחזור וחזרו לקופה קטנה", הוא אמר. "מדובר בסיפור פוליטי שיוזם השמאל שנועד להפיל ראש ממשלה בישראל".

על פי המסמכים שהגיעו לידי חדשות 2, משרד ראש הממשלה קנה משקאות אלכוהוליים משני ספקים: בסוף 2010 נרכשו בשלושה חודשים משקאות בסך 50 אלף שקלים ובתקופה נוספת, חלקה חופפת, נרכשו משקאות נוספים בעוד 25 אלף שקלים. תיעוד נוסף מציג סכום דומה לתקופה של שנה וחמישה חודשים.

על פי התיעוד הזה בלבד, נרכשו משקאות בסך 100 אלף שקלים במשך כשנתיים. מכאן שהצטברו בבית ראש הממשלה לא מעט בקבוקים שהיה למחזר, רק שהכסף תמורתם אמור היה להיכנס חזרה לקופת המדינה. "ביבי לוקח המון יין לאירועים שלו", סיפר אחד הספקים. "היו מקבלים תקציב 25 אלף שקל, ואז קונים כל פעם קצת עד שגומרים את הסכום הזה".