גלנט: ישראל ידעה על המנהרות ולא עשתה דבר

מספר 2 ברשימת "כולנו" תקף בחריפות את המדיניות הביטחונית של נתניהו וטען כי בתקופתו כמפקד פיקוד הדרום הושמדו 92 מנהרות. "המנהרות החלו שנים רבות לפני צוק איתן", אמר, "לא יכול להיות שלא יכינו תכנית"

"ישראל ידעה על המנהרות ושתקה" (פלאש 90 גילי יערי)

הסקרים האחרונים מוכיחים כי בכל הנוגע לסדר היום הביטחוני, נהנה עדיין ראש הממשלה נתניהו ביתרון משמעותי על פני יריביו. באירוע שבתרבות שנערך בחולון תקף היום (שבת) בחריפות יואב גלנט, מספר 2 במפלגת כולנו, דווקא את התנהלותו הביטחונית של נתניהו והאשים את הממשלות הקודמות בכך שלא פעלו למיגור מנהרות הטרור של חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התהליך של המנהרות החל שנים רבות טרם צוק איתן", הבהיר גלנט. "ידענו והגענו אליהן מתחת לרדאר. 92 מנהרות נהרסו בפיקוד הדרום. לא יכול להיות שלא יכינו תכנית ויגידו שלא ידעו. הלוחמים והפיקוד הצבאי יודעים לעשות את העבודה והדרג המדיני ושר הביטחון לא אפשרו להם להשלים את המשימה".

מנהרה שנחשפה ברצועת עזה (דובר צה"ל)

"האם אפשרי שמדינת ישראל תדע שמנהרות יובילו מתחת לגני ילדי עוטף עזה ולא תעשה כלום ועוד יטשטשו את עצם קיומן?", הוסיף גלנט. "הם ידעו בדיוק ונתנו לדבר הזה להימשך. הם הצטלמו בתוך המנהרות, שר הביטחון ואחרים".

"כאשר ראיתי את המערכה האחרונה בעזה הבנתי שמשהו השתבש", אמר גלנט. "מערכה טובה נמדדת בכך שהיא זולה בחיי אדם ובמשאבים, קצרה ואיכותית בתוצאותיה. צוק איתן השיג אפס מהדברים. עליי זה לא מקובל שנשב עם החמאס שווים בשווים בסופו של תהליך צבאי".