סקר: 78% לא סומכים על לפיד כשר אוצר

סקר של ערוץ הכנסת מציג התרסקות של יו"ר יש עתיד מבחינת אמון הציבור בו. 82% מהנשאלים השיבו כי לפיד לא ראוי להחליף את נתניהו כראש הממשלה, 54% סברו כי הוא לא מקיים את הבטחותיו לבוחרי יש עתיד ו-43% ענו שלא יצביעו למפלגה שוב

לא מרוצים מתפקודו וממימוש ההבטחות. לפיד (ערוץ הכנסת)

שר האוצר ויו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד מתרסק מבחינת אמון הציבור בו: לפי סקר של ערוץ הכנסת, 78% אחוז מהציבור בישראל לא סומכים על לפיד כשר האוצר, לעומת 20% שענו כי הם סומכים עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסקר, שערך מכון "פאנלס פוליטיקס" עבור ערוץ הכנסת באמצעות רשת האינטרנט, השתתפו 497 נשאלים - 51% מתוכם נשים. הסקר בוצע על גבי מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל - מגיל 18 ומעלה, ונערך אתמול (ב'). טעות הדגימה המרבית בסקר היא 4.3%. 86% מהנשאלים היו יהודים, מתוכם מחצית מהנשאלים הגדירו את עצמם חילונים.

בסקר ענו לא פחות מ-82% מהנשאלים כי לפיד גם לא ראוי להחליף את נתניהו כראש הממשלה, לעומת 12% בלבד שטענו כי הוא ראוי להיות ראש ממשלה. כאשר נשאלו את מי מהאישים הבאים היית רוצה לראות כראש ממשלת ישראל, 27% מהנשאלים ענו שהיו מעדיפים את בנימין נתניהו, 16% - שלי יחימוביץ', ולפיד זכה ל-4% בלבד. 53% מהמשתתפים השיבו "אף אחד מהם" או "לא יודע".

"יש עתיד" - מפלגה לא דמוקרטית

רוב הנסקרים השיבו כי לפיד לא עומד במילתו - 54% מהנשאלים סברו, כי לפיד לא מקיים את הבטחותיו לבוחרי יש עתיד. כאשר נשאלו מצביעי לפיד בסקר האם בכוונתם להצביע לו שוב, 43% מהם השיבו בשלילה ואילו 41% - בחיוב. 65% מהנשאלים סברו כי השעייתה של ח"כ קול לאחר שנמנעה בהצבעה על חוק המשילות "הוכיחה ש'יש עתיד' היא מפלגה לא דמוקרטית של שליט יחיד".

סקר ערוץ הכנסת בדק גם מה היו התוצאות בבחירות לכנסת אילו היו מתקיימות היום ומעלה כי יש עתיד הייתה מתרסקת. על פי הסקר, הליכוד-ביתנו מקבלת 30 מנדטים, העבודה 17, הבית היהודי 17, יש עתיד 13, ש"ס 10, מרצ 10, יהדות התורה 6, התנועה 4, חד"ש 4, רע"מ-תע"ל 4, בל"ד 3, קדימה 2.

חשוב לציין כי אם יועלה אחוז החסימה ל-4%, כפי שקובע חוק המשילות שאושר בקריאה ראשונה בכנסת, חמש מפלגות מהכנסת הנוכחית לא ייכנסו לכנסת הבאה: התנועה, חד"ש, רע"מ-תע"ל, בל"ד וקדימה.