רה"מ על הבקבוקים: "פרשה ממוחזרת"

ראש הממשלה נתניהו דוחה את הפרסומים ב"הארץ" ובחדשות 2 על הכספים שנטלה רעייתו לכאורה מפיקדון בקבוקים שנרכשו בסכומי עתק. "מדובר בסיפור ישן ומנופח", האשים. "בתקשורת פועלים גורמים שמנסים להפיל את השלטון בראשותי"

בני הזוג נתניהו, ארכיון (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס לפרסומים ב"הארץ" ובחדשות 2 לפיהם רעייתו, הגב' שרה נתניהו, נטלה לכיסה כספים שלא כדין מדמי הפיקדון של בקבוקי משקה שהצטברו במעונו, בקבוקים שנרכשו בסכומי עתק. "מדובר בסיפור ממוחזר, ישן ומנופח", טען ראש הממשלה, שרמז לקשר בין הבחירות הקרבות למועד הפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תשאלו איך אירוע זניח מלפני כמה שנים הפך לכותרות ענק שליליות דווקא ערב בחירות? התשובה פשוטה. בתקשורת הישראלית פועלים גורמים רבי עוצמה אשר מאמינים במחזור, אך לא של בקבוקים, אלא של השיטה הפסולה לנגח אותי דרך הכפשות מגמתיות ומעוותות נגד רעייתי במטרה להפיל את שלטון הליכוד בראשותי", טען נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו.

"במאי 2013 העבירה רעייתי לקופת המדינה, ביוזמתה, מבלי שמישהו דרש לעשות זאת, פיקדון מצטבר של כמה שנים ממחזור בקבוקים בבית. מדובר בסכום של כמה עשרות שקלים מדי חודש, אשר שימש להוצאות קטנות בבית ראש הממשלה והצטבר במשך השנים ל-4,000 שקלים על פי חישוב שנעשה ביוזמתה של רעייתי ועל דעת חשב משרד ראש הממשלה".

לדברי נתניהו, "אין גבול לשיטת הקטרוג, שבה נוקטים גורמים מובילים בתקשורת, בניסיונם להפיל את שלטון הליכוד בהנהגתי ולהחליפו בממשלת שמאל בראשות ציפי ובוז׳י. תוך כדי המצב הביטחוני בגבול הצפון, והדהירה של איראן להסכם גרעיני רע שיסכן את ביטחונה של ישראל, סוקרה בהבלטה השאלה ״הקיומית״: מיחזור בקבוקים במעון ראש הממשלה".

בתגובה ארוכה שפרסם נתניהו, הוא לא התייחס לפרסום של אמיר אורן לפיו החזירו בני הזוג בשנת 2013 4,000 שקלים שהם כספי הפיקדון שנטלה שרה נתניהו לכיסה, או לפרסום של חיים ריבלין בחדשות 2 לפיו מעון ראש הממשלה רכש בתקופה לא ארוכה בקבוקי משקה, מרביתם אלכוהוליים, בסכום המוערך בכ-100 אלף שקלים.

נתניהו בחר לתקוף את התקשורת שלטענתו פועלת להפלתו: "הם עושים זאת משום שהם יודעים כי בנושאים החיוניים לעתיד המדינה, ובראשם מי ישמור על ביטחון אזרחינו וילדינו, רוב גדול של הציבור הישראלי תומך בי ובליכוד ובדרכנו התקיפה והאחראית".

"הסחת דעת, הכפשות מגמתיות בלתי פוסקות נגד רעייתי והשחרת דמותה ואישיותה, פגיעה בי ובמשפחתי - כל האמצעים כשרים בתקופת בחירות. אבל דבר אחד הם לא לוקחים בחשבון: שהציבור הישראלי יותר חכם ממה שהם חושבים".