נתניהו מציג: הסכסוך בפחות מדקה

במהלך הדיון על חוק משאל עם ביקש רה"מ לעלות לדוכן ולהשיב לח"כ זחאלקה. "אתה אמרת: 'אנחנו היינו כאן לפניך ונהיה כאן אחריך'. החלק הראשון לא היה - והחלק השני לא יהיה", הדגיש נתניהו, ש"צייץ" בעצמו בעמוד הטוויטר על התקרית: "תמצית הסכסוך בפחות מ-140 תווים". את ה"ציוץ", אגב, מתכוונים בלשכתו לתרגם גם לערבית

מושב הכנסת שהסתיים הלילה רשם עוד רגע סוער - כשהפעם במרכז ראש הממשלה בנימין נתניהו וח"כ ג'מאל זחאלקה (בל"ד).

במהלך הדיון על "חוק יסוד: משאל העם", שאושר בקריאה ראשונה, פרצה מהומה כשלדוכן עלה ח"כ זאחלקה והחל בחילופי דברים עם כמה מעמיתיו, על רקע התנגדותו הנחרצת להצעה והביקורת שהטיח בתומכי החוק. במהלך ההתנצחות אמר זחאלקה לח"כ יוגב ("הבית היהודי"): "אני הייתי פה לפניך ואנחנו נהיה כאן גם אחריך".

בעקבות הדברים ביקש ראש הממשלה באופן בלתי מתוכנן לגשת לבימה ונענה בחיוב. "לא התכוונת לדבר", הסביר נתניהו, "אבל שמעתי את אמירתו של ח"כ זחאלקה". אז פנה ראש הממשלה לאחרון וענה לו בקצרה. "אתה אמרת: 'אנחנו היינו כאן לפניך ונהיה כאן אחריך'. החלק הראשון לא היה - והחלק השני לא יהיה", הצהיר וזכה למחיאות כפיים במשכן.

רה"מ "צייץ": הסכסוך בפחות מ-140 תווים (עמוד הטוויטר של רה"מ)

מיד לאחר שיצא מהמליאה "צייץ" נתניהו בעצמו על התקרית בעמוד הטוויטר שלו בעברית ובאנגלית תחת הכותרת "תמצית הסכסוך בפחות מ-140 תווים". במקביל הועלה גם הסרטון לעמוד היוטיוב, כשבתכנון תרגום הקטע לשפות נוספות, בהן ערבית, והפצתו ברחבי העולם.