הכנסת אישרה: שיפור בתנאי עובדי הקבלן

המליאה אישרה הצעת חוק לשיפור תנאי העסקת עובדי הקבלן במגזר הציבורי. בין היתר כוללת הצעת החוק את העלאת שכר המינימום לעובדים, שי לחג, סבסוד ארוחות, דמי הבראה וזכאות להצטרפות לקרן השתלמות. יו"ר ההסתדרות עיני: "החוק מחזיר את הכבוד לעובדים החלשים"

יו"ר ההסתדרות עופר עיני (חדשות 2)

מליאת הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה שנייה ושלישית חוק המעגן את ההסכם בין ההסתדרות למשרד האוצר, ומשפר משמעותית את תנאי ההעסקה של עובדי הקבלן במגזר הציבורי. החוק ייטיב עם כ-70 אלף עובדי שמירה וניקיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החוק יזכו העובדים להעלאה בשכר למינימום של 4,650 שקלים לחודש, לעומת 4,300 כיום. כמו כן יזכו בדמי הבראה על פי תעריפי שירות המדינה, שייקבעו על פי מספר שנות הוותק, וכן בסבסוד ארוחות, שי בחגים ותנאים נוספים. כמו כן יהיו עובדי הניקיון זכאים מעתה להצטרף לקרן השתלמות והקבלן יהיה מחויב להפריש עבורם תשלומים חודשיים בגובה של 7.5% מהשכר.

החוק, שצפוי להיכנס לתוקפו בעוד 75 יום, קובע כי תנאי השער והעבודה של עובדי הקבלן בגופים הציבוריים יוצמדו להסכמי השכר הקיבוציים שייחתמו עם העובדים הקבועים במגזר זה. עוד נקבע כי קבלני השירות שיפרו את החוק יהיו חשופים לעיצומים כספיים עד גובה של 35 אלף שקלים.

"הצלחנו במערכה ונמשיך להיאבק למען רווחת העובדים", אמר היום בתגובה יושב ראש ההסתדרות עופר עיני. "החוק מהווה הישג חשוב בכך שהוא מחזיר את הכבוד לעובדים החלשים במשק. יחד ניצחנו את האפליה של עשרות אלפי עובדים וקבענו בשטח מציאות חדשה".