הצעת חוק: תמונה חושפנית ברשת - הטרדה מינית

הוועדה לקידום מעמד האישה בראשות ח"כ ד"ר עליזה לביא אישרה לקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ יפעת קריב (יש עתיד) שלפיה פרסום תצלום בעל אופי מיני או הקלטה בעלת אופי מיני בנסיבות מבזות וללא הסכמת המצולם - ייחשבו להטרדה מינית

(רויטרס)

 בפעם הבאה שאתם משתפים תמונה של חבר או חברה בפייסבוק ולוחצים בקלות על כפתור ה-share, כדאי שתחשבו על זה שוב: הצעת חוק חדשה שהגישה ח"כ יפעת קריב (יש עתיד) קובעת כי פרסום תצלום בעל אופי מיני או הקלטה בעלת אופי מיני בנסיבות מבזות וללא הסכמת המצולם - ייחשבו להטרדה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעת החוק, שאושרה היום לקריאה ראשונה בוועדה לקידום מעמד האישה בראשות ח"כ ד"ר עליזה לביא, צפויה לחולל מהפכה בכל האמור להעלאת ושיתוף תמונות וסרטוני וידאו ברשתות החברתיות. עד כה כל מי שפרסם תמונה שכזו נחשב למפר פרטיות - ואילו עם החלת החוק, אפשר יהיה לפסוק לנפגע עבירה זו פיצויים - זאת ללא הוכחת נזק בהליכים אזרחיים.

"הסכנות שארבו בעבר בעיקר ברחוב ובמרחב הציבורי, קיימות היום לא פחות במרחב הפרטי ובתוך הבית", אמרה ח"כ לביא. "רשת האינטרנט והפיתוחים הטכנולוגיים טומנים בחובם סכנות רבות שהופכות גם את המרחב שבעבר נתפס כמוגן ביותר, למסוכן לא פחות. מדובר בחוק חשוב ביותר, אך אל לנו לטעות ולחשוב שחקיקה תוביל לפתרון מלא. יש לפעול בנושא בעיקר בתחום החינוך ולפתח את האחריות האישית במרחב הפרטי", הוסיפה. ההצעה תונח מחר על שולחן המליאה להצבעה.