ספרים ופוסטים: הח"כים לא השתעממו בדיוני התקציב

בשעות הארוכות של דיוני התקציב וההצבעות האינסופיות, נאלצו חברי הכנסת למצוא דרכים להעסיק את עצמם כדי לא להירדם. לפיד קרא ספרים, בנט העלה תמונה של בנו הולך בפעם הראשונה, וכתב לאשתו: ""נשמה, אהיה תקוע כאן בהצבעות עד מאוחר". ח"כ קריב כתבה לאמה: "תפסיקי לחפור"

שעות ארוכות במליאה (חדשות 2)

במשך קרוב ליממה נמשכה ההצבעה על תקציב המדינה וחוק ההסדרים, וחברי הכנסת שמילאו את המשכן בשך שעות ארוכות חיפשו דרכים מגוונות להעסיק עצמם ובעיקר - לא להירדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעוד ראש הממשלה נתניהו מצא עניין בקריאת ביוגרפיה של ווינסטון צ'רצ'יל, שר האוצר לפיד העביר את זמנו בקריאת ספרו החדש של חבר הכנסת נחמן שי, ממפלגת העבודה. שאר חברי הכנסת מצאו עניין כאחד האדם ברשתות החברתיות.

שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט כתב לחברי עמוד הפייסבוק שלו: "קדימה תשאלו! כרגע יש מרתון הצבעות במליאת הכנסת. אני פנוי בזמן הקרוב. אשמח לשמוע רעיונות/דעות/שאלות של הציבור". אלפי גולשים שאלו את השר שאלות מגוונות - ממהות התפקיד שלו ועוד מהות החיים - והשר הקפיד לענות לרבים מהם.

אחת הגולשות היותר מפתיעות בעמוד הפייסבוק שלו היתה אשתו שתהתה מתי הוא צפוי לחזור לביתם המשותף. "נשמה, אהיה תקוע כאן בהצבעות עד מאוחר. מחר בלילה. לילה טוב נשיקות לגמדים", ענה השר לאשתו.

"דוד עמנואל הולך בפעם הראשונה" (פייסבוק נפתלי בנט)

בנט פרסם תמונה של הבן הולך לראשונה

במהלך שעות הלילה העלה בנט תמונה שבה נראה בנו כשהוא הולך לראשונה. "בזמן ההצבעות בכנסת על 4,700 הסתייגויות לתקציב, הבן הקטן שלי דוד עמנואל התחיל ללכת בפעם הראשונה - איזה פספוס", כתב השר. סגן השר אלי בן דהן, ממפלגתו של בנט, עדכן בשעשוע כי "בינתיים מרוב עייפות, מפלגת העבודה הצביעה בטעות בעד בהצבעה שבה הייתה אמורה להתנגד".

ח"כ קריב כתבה: "אמא תפסיקי לחפור"

נחמה ליאור, אמה של ח"כ יפעת קריב (יש עתיד), סיפרה על דאגתה בפוסט בו תייגה את בתה: "מה שלי חשוב באמת, זה איך הבת שלי, ח"כ יפעת קריב שורדת 15 שעות של התשה, ללא שינה, בדיונים אין סופיים. בלי להתבלבל אני "האימא הפולניה" מסמסת לה למליאה 'אכלת? שתית? את לא עייפה? לקחת ברזל? לי את ניראת לי מותשת? תראי יש לך עיגולים שחורים מסביב העיניים. את הרוסה, אולי תלכי קצת לנוח".

לדברי האם, הבת כתבה לה בתגובה: "אימא תפסיקי לחפור, אני מאושרת וגאה להיות חלק מהעשייה הזו למען המדינה. אני רואה בעבודתי יעוד ושליחות ותרגיעי." לאחר שעודדה את בתה כי הפגרה מתקרבת, ענתה ח"כ קריב: "איזו פגרה? היומן שלי כבר מלא בפגישות עבודה עד אוקטובר ואגב אני אצטרך בייביסיטר כאן וכאן וכאן, אז נא לשריין. אוהבת אותך יפעת".