תיאום עמדות? שקד וליברמן נועדו

נציגי שתי המפלגות שעומדות במוקד המשבר במשא ומתן הקואליציוני נפגשו בסינמה סיטי בירושלים. מדובר בפגישה מפתיעה מאחר וליברמן נלחם על תיק החוץ, לפחות באופן מוצהר. הם סירבו להתייחס לתוכן הפגישה

תיאום עמדות? שקד וליברמן נועדו (חדשות 2)

על רקע הקשיים שבהם נתקל ראש הממשלה בנימין נתניהו בהרכבת הקואליציה בראשותו, נפגשו היום נציגי שתיים מהמפלגות שעומדות במרכז המשבר, איילת שקד מהבית היהודי ואביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונה שצולמה היום במתחם הסינמה סיטי בירושלים, נראים השניים במהלך שיחה בארבע עיניים שנמשכה דקות ארוכות. מדובר בפגיעה מפתיעה מאחר שליברמן, לפחות באופן מוצהר נלחם על תיק החוץ. שני הצדדים סירבו להתייחס לתוכן הפגישה.

נתניהו וריבלין, אתמול (חדשות 2)

בעקבות הקושי לסכם עם נציגי המפלגות, הגיע נתניהו אתמול לבית הנשיא בירושלים, שם ביקש וקיבל מנשיא המדינה ראובן ריבלין ארכה של 14 ימים להרכבת הממשלה בראשותו. "אנחנו התקדמנו ואנחנו בדרך להרכבת ממשלה", הצהיר נתניהו, "אבל דרוש לי זמן נוסף על מנת שהיא תהיה יציבה ועל מנת להגיע להסכמות בדברים השונים שהם חשובים כדי שנעמוד בכל האתגרים שעומדים בפני מדינת ישראל".

כמתחייב בחוק, נשיא המדינה ריבלין העניק לנתניהו את תוספת הזמן וקרא לו לפעול במהירות על מנת להקים ממשלה שתוכל לקבל הכרעות. "אני יודע שהעם בישראל כולו משווע להקמתה של ממשלה אשר תוכל לקבל החלטות והכרעות שכן ממשלת מעבר, ממשלה שאינה כזו אשר קיבלה את אמון הכנסת, היא ממשלה אשר הציבור רואה בה דבר שהוא מחויב לתיקון", אמר לו ריבלין.

"הואיל ולא חל שינוי בנסיבות ההמלצה לפיה הטלתי את התפקיד עליך ולאחר שאתה עדכנת אותי ביכולתך לסיים את מלאכת ההרכבה תוך פרק הזמן הנדרש, אני נותן לך בזאת ארכה של 14 יום לצורך השלמת הרכבת הממשלה", אמר ריבלין לנתניהו. "אני מאחל לך שבמשך הימים הקרובים תצליח להרכיב ממשלה יציבה למדינת ישראל".

נתניהו וריבלין, אתמול (חדשות 2)

שיא המשבר נרשם בתחילת השבוע, לאחר שיו"ר הבית היהודי נפתלי בנט צייץ בחשבון הטוויטר שלו שאם ש"ס תקבל את תיק הדתות - ולא מפלגתו, זהו סוף המשא ומתן מבחינת הבית היהודי. ״הגיע הזמן שנתניהו יפסיק לשחק איתנו״, אמרו הבוקר בסביבתו של בנט.

על פי גורמים במערכת הפוליטית, ההחלטה של בנט להעמיד את סוגיית תיק הדתות כתנאי להצטרפות לממשלה נובעת בין היתר מהערכה שנתניהו קרוב לסגירת הסכם עם החרדים. גם העובדה שלנתניהו אין נכון לעכשיו אופציה לממשלת אחדות והרכב הקואליציה ברור, הביאה את יושב ראש הבית היהודי למהלך של הקשחת עמדות.