נתניהו לרבנים: "הציבור הלא דתי זקוק לעזרתכם"

יממה לאחר בחירתם נפגש ראש הממשלה עם הרבנים הראשיים לישראל, הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף. "אתם הרבנים של כל עם ישראל", בירך אותם נתניהו בתחילת הפגישה וקרא לרבנים לפעול למען אחדות ישראל

רה"מ והרבנים הנבחרים (לע"מ)

יממה לאחר הבחירה ברבנים יצחק יוסף ודוד לאו לתפקיד הרבנים הראשיים לישראל, נועד עימם אחר הצהריים (ה') ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו בתל אביב. "אתם הרבנים של כל עם ישראל", אמר נתניהו לרב יוסף ולרב לאו עם תחילתה של הפגישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כמצוות הפסוק 'ואהבת לרעך כמוך', אני מברך אתכם מכל הלב", הוסיף ראש הממשלה. "אתם הרבנים של הציבור הלא דתי שזקוק לעזרתכם, לאורח רוחכם, לסבלנות ולסובלנות שלכם. פעלו למען אחדות ישראל ולמען אהבת ישראל".

הרב האשכנזי הראשי הנבחר, דוד לאו, הגיע לפגישה כשהוא מלווה באביו - לשעבר הרב הראשי לישראל, ישראל מאיר לאו. כמו כן ביקש ראש הממשלה מהרב יצחק יוסף לשלוח בריאות שלמה לאביו, הרב עובדיה יוסף, ואף הזמין את הרבנים הנבחרים להשתתף בחוג התנ"ך על שם חמיו, שמואל בן ארצי ז"ל.

"עסקנים התערבו בבחירות לרבנות"

"עסקנים התערבו בבחירות לרבנות". הרב דוד (AP)
מוקדם יותר היום רמז הרב דוד סתיו, שלא נבחר לרב הראשי, כי הרב עובדיה יוסף ואנשי ש"ס התערבו בבחירות לרבנות, רק כדי להמשיך ולקדם אינטרסים אישיים. "האכזבה הגדולה מהתוצאות היא של עם ישראל ומדינת ישראל", אמר הרב סתיו בריאיון לתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. "ברמה האישית אני מרגיש טוב מאוד, אבל מה שקרה אתמול קשור לשורה של עסקנים, שאין לה קשר לעם ישראל והצליח לגבור על הרוח של עם ישראל".

הרב סתיו לא נקב בשמו המפורש של הרב עובדיה, אך רמז שמנהיגה הרוחני של ש"ס וגורמים במפלגה עשו כל שיכלו כדי לקדם את המועמדים החרדים, שגם ניצחו בסופו של דבר - הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף - וכי מטרתם הראשית הייתה קידום אינטרסים.

"אנשים ששיכים למשפחה מסוימת ומפלגה מסוימת שעניינם היה להנציח אינטרסים כלכליים ואחרים פעלו אתמול בבחירות. אנחנו בציונות הדתית באנו למען עם ישראל, להגברת הזהות היהודית של עם ישראל - וללא קשר למשפחה מסוימת", האשים סתיו.