בנט: "בפעם הבאה יהיה רב ראשי אחד"

בבית היהודי מצטרפים הערב לברכות לרגל הבחירה ברב יצחק יוסף והרב דוד לאו לרבנים הראשיים, אך השר לשירותי דת בנט הדגיש: "יש צורך בשינויים מהותיים במוסד הרבנות". בין המברכים גם ראש הממשלה נתניהו, נשיא המדינה פרס ושרת המשפטים לבני

בנט: בפעם הבאה יהיה רב ראשי אחד (פייסבוק)

זמן קצר לאחר ההכרזה על בחירתם של הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו לרבנים הראשיים לישראל, החלו לזרום תגובות רבות במערכת הפוליטית להכרעה. בבית היהודי, שספגה מפלה לאחר שלא הצליחה להביא לבחירתו של נציג לזרום הציוני-דתי, בירכו אומנם גם הם הערב - אך שר הכלכלה והדתות בנט הבטיח: "בפעם הבאה יהיה רב ראשי אחד לישראל, כמו שיש רמטכ"ל אחד ונשיא אחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יושב-ראש הבית היהודי שוחח הערב עם הרבני הנבחרים - הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו - בירך אותם ואיחל להם בהצלחה. "אני מקווה כי הם יפעלו ויביאו לקירוב לבבות בעם ישראל. מערכת הבחירות הנוכחית הבליטה את הצורך בשינויים מהותיים במוסד הרבנות, והתחלנו לפעול לשם כך בחודשים האחרונים. הרבנים הנבחרים יהיו חלק ממהפכה שהבית היהודי מוביל במשרד הדתות ושכבר החלה בצמצום מועצות דתיות ובביטול מינויים פוליטיים במועצות הדתיות".

הרבנים יוסף ולאו (יח"צ)

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל (הבית היהודי) בירך גם הוא את הרבנים הנבחרים. "כולנו תפילה כי יצליחו במשימה הקשה לחבר יחד את עם ישראל אל מוסד הרבנות ולגלות את פניה הנעימות של התורה לכל אחד ואחד בעם ישראל".

נתניהו: "לפעול להגברת האחדות בעם"

נשיא המדינה שמעון פרס שוחח הערב עם שני הרבנים ובירך אותם לרגל היבחרותם. בשיחה עם הרב דוד לאו אמר פרס: "בטוחני כי נתיביך שלום. הוכחת זאת לא פעם בעשייתך. אני יודע כי את אותה רוח שהפצת במודיעין תפיץ מעכשיו גם לעולם כולו". בשיחתו עם הרס יצחק יוסף אמר הנשיא: "אני מאושר מבחירתך ושמח שהמסורת המפוארת של משפחתך ממשיכה כעת דרכך".

"לפעול להגברת האחדות בעם". רה"מ נתניהו (קובי גדעון / לע"מ)

גם ראש הממשלה נתניהו שוחח עם הרבנים הנבחרים, בירך אותם ואמר להם: "זאת העת לפעול להגברת האחדות בעם ישראל ולהרבות באהבת ישראל". כמו כן הזמין נתניהו את שני הרבנים להצטרף לחוג התנ"ך שהוא מקיים בביתו.

שרת המשפטים ציפי לבני, שהתבטאה בעבר נגד מועמדותו של הרב שמואל אליהו, אמרה: "מוסד הרבנות הראשית משפיע על חייהם של כלל אזרחי ישראל, ונוגע באירועים מרכזיים בחייהם. לפיכך, אני מאחלת שידעו לפרש את התורה בדרך של תורה המבינה את צרכי כלל אזרחי ישראל, תורה המקרבת ולא מרחיקה, מפייסת ולא מפלגת והמחזקת את המקף המחבר בין היהודית לדמוקרטית"

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), חברת הגוף הבוחר, בירכה את השניים, אך הוסיפה אזהרה: "אני מקווה כי הם יבינו את גודל האתגר המונח על כתפיהם. על הרבנים החדשים להבין כי הרבנות הראשית זקוקה לשינוי יסודי ומיידי וכי עליהם להחזיר את אמון כלל הציבור הישראלי במוסד הרבנות ובשירותי הדת. אם לא יפעלו ברוח זו, אלה עלולות להיות הבחירות האחרונות לרבנות הראשית".