בנט למתנגדי משאל העם: ממה אתם מפחדים?

לאחר שהציב את קיומו של משאל העם על הסדר מדיני אפשרי כתנאי לתמיכת מפלגתו בתקציב המדינה, השיב שר הכלכלה ויו"ר סיעת הבית היהודי נפתלי בנט למתנגדיו והבהיר כי יתעקש על המהלך שנחתם כבר בהסכמים הקואליציונים. "זו הדרך היחידה למנוע קרע בעם", הצהיר

לאחר שהציב את העברת החוק לקיום משאל עם על כל מהלך מדיני עליו תושג הסכמה כתנאי לתמיכת מפלגתו בהעברת התקציב, התייחס בצהריים (ב') שר הכלכלה נפתלי בנט לתהיות מתנגדיו. "ממה אתם מפחדים?", שאל יו"ר הסיעה, "זו הדרך היחידה למנוע קרע בעם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר בנט דיבר בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי בכנסת, שם התייחס להתעקשות מפלגתו על חוק משאל העם על רקע הפתיחה במשא ומתן מדיני מול הפלסטינים. "בהסכמים הקואליציוניים סוכם על קידום חוק יסוד משאל עם תוך 90 יום מהקמת הממשלה", אמר. "סיכום זה יחד עם המו"מ מביא אותנו לדרישה הברורה לקדם את חוק משאל העם מיידית. זה תנאי שהוצב כדי לוודא שהדברים אכן יתממשו". 

"הוכחנו השבוע למה העם בישראל צריך את הבית היהודי בממשלה", המשיך בנט. "בתחילת השבוע אמרנו בצורה גלויה שלא נהיה בממשלה שתנהל משא ומתן על בסיס קווי 67' - וזה כבר לא יקרה. כשאנחנו מתעקשים יש תוצאות. הודענו שנעמוד על המשך בנייה וצמיחה בכל הארץ  - וזה דווקא יתממש. בנייה מביאה חיים ונסיגה מביאה טרור ואנחנו - רוצים חיים".

כתשובה למתנגדיו, בנט הסביר כי משאל העם עליו עומדת מפלגתו הינה הדרך להוביל לאחדות בעם ולהבטיח כי ההחלטות שיתקבלו בעתיד יתבססו על דעת רוב האזרחים במדינת ישראל. "לא יקרה כלום אם ישראל תערוך משאל עם על עתיד הארץ היחידה שלנו", אמר. "הסכם מדיני יהיה צומת היסטורי בתולדות הציונות ובעל השלכות על דורות קדימה. מדובר על נחלת אבות שלנו על ארץ שהיא שלנו כבר אלף שנים. בדברים כאלה רק העם יכול להכריע. אני פונה למתנגדי המשאל - אתם אומרים שהעם אתכם, אז ממה אתם מפחדים, למה לא לתת לעם להכריע?"   

בנט הודיע הבוקר על הקשחת עמדותיו והציב את קיומו של משאל העם כתנאי להעברת התקציב לשנת 2013-2014 בקריאה שנייה ושלישית בשבוע הבא. בשיחות סגורות אמר בנט כי "זוהי דרישה ערכית ומוסרית. המשימה הראשונה שלנו בבית היהודי היא למנוע קרע בעם".