היום תסתיים הגשת הרשימות בבחירות לכנסת

שעות ספורות נותרו למפלגות השונות לערוך שינויים ברשימות המועמדים שיתמודדו לכנסת ה-20. בשלב זה לא צפויים מהלכים מפתיעים של איחוד רשימות ברגע האחרון. היום תדון מזכירות הליכוד בבקשת נתניהו לשריין שתי נשים במקומות 11 ו-23

לא צפויות הפתעות. משכן הכנסת (חדשות 2)

הלילה בחצות תסתיים הגשת הרשימות של המפלגות המתמודדות בבחירות לכנסת ה-20. על אף ההערכות והספקולציות במערכת הפוליטית, ככל הנראה לא יירשמו מהלכי איחוד בין המפלגות השונות ברגע האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום צפויה להתכנס מזכירות הליכוד לדון בבקשות של ראש הממשלה בנימין נתניהו לשריין שתי נשים, ד"ר ענת ברקו וד"ר לימור סמימיאן-דרש במקומות ה-11 וה-23 ברשימת המפלגה לכנסת. שיריונן של השתיים סותם את הגולל שמא נתניהו ישבץ את ראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר באחד המקומות השמורים, לאחר שאתמול הוכרז באופן סופי כי ישובץ במקום ה-26 ברשימה.

גם במחנה הציוני שללו את האפשרות לאיחוד בין מפלגות השמאל-מרכז, לאחר שכבר אתמול הגישה המפלגה בראשות לבני והרצוג את רשימתה לוועדת הבחירות המרכזית.

מן הצד השני של המפה ניצבת החלטתו השנויה במחלוקת של יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט לשריין מקום ברשימת המפלגה לכנסת לכדורגלן העבר אלי אוחנה. ההחלטה, שעוררה על בנט ביקורת קשה מבית, זכתה לגינויים מצד חברי המפלגה, שטענו כי אפילו המצביעים החילוניים מתנגדים למהלך. בעקבות הזעם הרב הודיע אוחנה הבוקר כי הוא פורש מהמפלגה.