פייגלין: "נתניהו פועל על דעת עצמו ומקווה לכופף המפלגה"

קולות ההתנגדות בליכוד לחידוש המגעים עם הפלסטינים נמשכים. ח"כ משה פייגלין אמר כי המהלך כופר בעקרונות הליכוד ומדובר רק בתחילתו של תהליך. "זה לא משא ומתן, זה מתן ומתן", אמר פייגלין, "זה יימשך בהקפאה וייגמר בזה שלונדון ופריז כבר לא יראו את תל אביב וחולון כלגיטימיות"

בעוד נתניהו מתעקש על חידוש המו"מ כמהלך אסטרטגי, הקולות המתנגדים מבית נמשכים. אחרי שח"כ מירי רגב טענה כי הליכוד לא יאשר את החזרה לשולחן הדיונים, טען היום (א') ח"כ משה פייגלין (ליכוד) כי "נתניהו פועל על דעת עצמו ומקווה שיצליח לכופף את המפלגה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לרעיון שתי המדינות אין אחיזה, ואין לו רוב בליכוד", אמר ח"כ פייגלין בראיון לחדשות 2 באינטרנט. "זה גם עומד בסתירה מוחלטת למשפט הראשון שמופיע בחוקת המפלגה: הליכוד הוא תנועה ליברלית שדוגלת בשלמות המולדת".

חבר הכנסת הדגיש כי האמירה לפיה חידוש המו"מ הוא ללא תנאים מוקדמים אינה נכונה. "לא מדובר במשא ומתן אלא במתן ומתן", הוסיף פייגלין. "אנו משלמים כופר עבור הזכות בכלל לדבר, וזה לא סתם כופר זה כופר מוסרי נורא".

מי שנחשב לסמן הקיצוני יותר בליכוד אמר כי מדובר בתהליך שנמשך. "לא בונים בכלל בירושלים, וזה ממשיך בזה שתהיה הקפאה וכבר יש ביהודה ושומרון, וזה נגמר בזה שבלונדון ופריז כבר לא יראו את תל אביב וחולון כלגיטימיות".

יקבל רוח גבית ממפלגתו? נתניהו, ארכיון (AP)

רגב: לכנס את מרכז הליכוד

מוקדם יותר אמרה ח"כ מירי רגב כי תפעל לכינוסו של מרכז הליכוד". "נתניהו, עם כל הכבוד, צריך להביא את המהלך להחלטה של מוסדות הליכוד", הבהירה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"נבחרנו עם דרך מסויימת", הצהירה ח"כ רגב. "האם ישראל מוכנה ללכת למו"מ ולפני שיודעים לאן הולכים כבר משחררים אסירים עם דם על הידיים? זה כמו ההקפאה וכמו ההתנתקות".