סדקים מבית מול חידוש המו"מ: "שחרור אסירים? הליכוד לא אישר"

יש בליכוד מי שלא יעשו לרה"מ חיים קלים במו"מ. ח"כ מירי רגב זועמת על הכוונה לשחרר אסירים עם דם על הידיים עוד לפני שהתחילו השיחות. "זה לא יעבור במרכז הליכוד ולא בסיעה", אמרה. "נבחרנו עם דרך מסוימת"

האם נתניהו יזכה לגיבוי קואליציוני אל מול ההליכה למשא ומתן? אחרי ההכרזה על חידוש המגעים, מתחילים להיחשף הסדקים מבית. "נתניהו, עם כל הכבוד, צריך להביא את המהלך להחלטה של מוסדות הליכוד", אמרה הבוקר (א') ח"כ מירי רגב לחדשות 2 באינטרנט. גם בבית היהודי מתריעים כי לא יגבו כל מהלך. "אנחנו נכנסים למו"מ עם שבע עיניים פקוחות", התריע יו"ר הבית היהודי שר הכלכלה נפתלי בנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נבחרנו עם דרך מסויימת", הצהירה ח"כ רגב. "האם ישראל מוכנה ללכת למו"מ ולפני שיודעים לאן הולכים כבר משחררים אסירים עם דם על הידיים? זה כמו ההקפאה וכמו ההתנתקות". לדבריה, מרכז הליכוד לא ייתן בקלות תמיכה למהלך.

ח"כ מירי רגב (חדשות 2)

"לדעתי זה יתקבל באופן שלילי, ואני מאמינה שגם בסיעה זה לא יעבור", העריכה. "עם כל הכבוד לקרי ולארה"ב, אנחנו צריכים ישראל חזקה עם גבולות רחבים ויכלות הגנה על התושבים שלנו". רגב מבקשת לערוך דיון בנוגע לסוגיית שחרור האסירים הפלסטינים בוועדת החוץ והביטחון וכמו כן תפעל לכינוסו של מרכז הליכוד. "לא הולכים למשא ומתן ומשחררים אסירים עם דם על הידיים בלי לקבל שום דבר", הצהירה.

יו"ר הבית היהודי, שהתריע בעבר כי לא יישב בממשלה שתדון בגבולות 67', הבטיח כי גם בזמן המגעים, הבנייה בהתנחלויות לא תיפסק. "נמשיך לבנות בירושלים וביהודה ושומרון כרגיל", אמר הבוקר עם צאתו מביתו. "בנייה מביאה חיים, והרס מביא טרור".

לדבריו, לאחר ההודעה על אי ההכרה בהתנחלויות כשטח ישראל, אין מקום כי אירופה תיקח חלק בשיחות. "האירופים מחוץ לתמונה", אמר. "הם החליטו ללכת על צעד חד צדדי - הם לא יהיו חלק מהמשא ומתן הזה".

מועצת יש"ע: "שבוע למהלכים פוליטיים"

סמנכ"ל מועצת יש"ע, יגאל דילמוני, אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט ש"יש קולות בהתיישבות שקוראים להפעלת לחץ על סיעת הבית היהודי לצאת מהממשלה". לדבריו, "השבוע יכול להיות שבוע למהלכים פוליטיים", מכיוון שהתקציב אמור לעבור בכנסת בשבוע הבא. במועצת יש"ע מכנסים היום ישיבת חירום, כדי להחליט איך להיאבק בוויתורים ישראלים צפויים.

משא ומתן? "לא בלי לקבל דבר", ארכיון (AP)

אתמול, לאחר ההכרזה של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי על חידוש המגעים בין ישראל לפלסטינים, אמרה שרת המשפטים ציפי לבני כי אין בהסכמות שהושגו משהו שיגרום לשרים מהימין להתנגד. "ישראל נכנסת למשא ומתן, שאני מקווה שייפתח בקרוב, תוך שמירה על האינטרסים הביטחוניים והלאומיים שלה", אמרה לבני בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות", "נתניהו קיבל החלטה מנהיגותית וצריך להעריך את זה".