הנשיא ריבלין באו"ם: "שואת היהודים - לא הפרק האחרון"

ריבלין טען במהלך נאום במליאת האו"ם לזכר קורבנות השואה כי "הניסיון לקשור בין רצח עם לבין ישראל מחבל ביכולת ללחום בתופעת הג'נוסייד". עוד הוסיף ריבלין כי "הטרור אינו מבחין בין דם לדם"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין מתח במהלך נאום בטקס במליאת האו"ם לציון יום הזיכרון הבין לאומי לקורבנות השואה ביקורת על מה שכינה "השימוש ברטוריקה של זכויות אדם ובמושגים כמו 'רצח עם' לצרכים פוליטיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"הטרור אינו מבחין בין דם לדם", אמר ריבלין בפתח דבריו במליאת האו"ם. "הגדרתם של קווים אדומים מחייבת אותנו לחדול מההוזלה ומהשימוש הציני הפסבדו-אוביקטיבי, שנעשה ברטוריקה של זכויות אדם, ובמושגים כמו "רצח עם", לצרכים פוליטיים".

ריבלין המשיך וטען כי במשך שנים זוהתה הציונות עם גזענות. "השוואות מופרכות מסוג זה, שאנו כישראלים חשופים להן כל העת, ורק לאחרונה שוב, עם פשעי מלחמה", אמר ריבלין, "לא רק שהן מבלבלות שותף עם אויב, אלא שהן מחבלות ביכולתו של הבית הזה ללחום באפקטיביות בתופעת הג'נוסייד".

אנו מוכרחים לשאול את עצמנו בכנות האם המאבק שלנו, של הבית הזה ברצח העם, הוא אפקטיבי דיו", אמר ריבלין בביקורת על היחס, המפלה לטענתו, של האו"ם כלפי ישראל. "בוסניה; רואנדה; סודן; קמבודיה; סוריה; ניגריה; אלה הם רק חלק מהמקומות בהם נטבחו עמים וקהילות, באופן שהזכיר לעולם כי שואת היהודים לא הייתה הפרק האחרון בעלילת הברוטליות של האדם נגד בן דמותו. כולם כאחד, קורבנות של ג'נוסייד, גם מבלי שטלאי צהוב ענוד לבגדם".