אחרי העימות המילולי: ח"כ גפני התנצל בפני קלדרון

כיממה לאחר חילופי הדברי הקשים בין הצדדים, שבמהלכם אמר גפני לקלדרון "תסתמי את הפה" - התנצל ח"כ מיהדות התורה בפני חברת הכנסת מיש עתיד. "אני מקווה שנוכל מעכשיו לקיים דיאלוג אמיתי", אמרה קלדרון. "אין ליש עתיד או לי כוונה לפגוע בחרדים"

לאחר העימות המילולי בין ח"כ רות קלדרון (יש עתיד) לח"כ משה גפני (יהדות התורה), שבמהלכו צעק עליה האחרון "תסתמי את הפה", הודיעה הערב (ה') קלדרון כי גפני התנצל בפניה. "אני מקווה שנוכל מעכשיו לקיים דיאלוג אמיתי", אמרה, והוסיפה: "אין ליש עתיד או לי כוונה לפגוע בחרדים. הגיע הזמן שכל אזרחי ישראל יישאו בנטל יחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום דווח כי ח"כ קלדרון צפויה להגיש תלונה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נגד גפני בעקבות האירוע. המקרה התרחש בדיון של ועדת הכנסת שהתקיים אתמול, בעניין בקשת המפלגות החרדיות לפצל את החיוב ללימודי ליבה במוסדות חרדיים מחוק התקציב.

במהלך הדיון אמר ח"כ גפני, כי ההחלטה בנושא תעבור ללא דיון מקצועי מכיוון ש"אנשי יש עתיד חייבים לשחרר, כי הם לא ייבחרו לכנסת הבאה".

ח"כ גפני המשיך להשתלח במפלגתו של שר האוצר ואמר: "כבר אמרה לי מישהי ביש עתיד שהמפלגה הזאת נראית כמו קוריאה הצפונית, שרק השליט אומר ואת זה עושים".

בתגובה לדברים, התפרצה ח"כ רות קלדרון לדברים ואמרה לגפני: "רק אתמול היה תשעה באב וכבר על היום הראשון - שנאת חינם. לא רוצה לשמוע את הדברים האלה, לא רוצה לשמוע לשון הרע".

תוגש תלונה? אדלשטיין (חדשות 2)

לאחר חילופי דברים בין השניים ח"כ משה גפני צעק מספר פעמיים על ח"כ קלדרון "תסתמי את הפה שלך". יו"ר הוועדה ח"כ יריב לוין קטע את האמירות ואמר לגפני: "אתה יכול להגן על הילדים האלה גם בלי להעליב".

"זאת אינה הפעם הראשונה שגפני מתפרץ על קלדרון"

למרות שזו אינה הפעם הראשונה שנרשמים חיכוכים בין חברת הכנסת מיש עתיד לחבר הכנסת מיהדות התורה, החליטה היום ח"כ קלדרון להגיש תלונה נגד ח"כ גפני, ולבקש כי ועדת המשמעת של הכנסת תטפל בהתבטאות החריגה ובעובדה כי יו"ר הוועדה רק עצר את דבריו הבוטים של חבר הכנסת, אך לא הוציא אותו מן הדיון.

מלשכתה של ח"כ קלדרון נמסר: "זאת לא הפעם הראשונה שחבר הכנסת גפני מתפרץ על ח"כ קלדרון. הפעם האחרונה הייתה בתחילת החודש בוועדת החינוך כשהוא קרא לה "מרשעת מרושעת". לאור האמירות וההתנהגות המבזה והאגרסיבית, שלא מכבדות את מעמדו של חבר הכנסת גפני ולא משמשות דוגמא אישית, אנחנו מבקשים מיו"ר הכנסת לנקוט בצעדים משמעתיים".