יחימוביץ' לנתניהו: "פתח מיד במו"מ ונעניק לך רשת ביטחון"

יו"ר האופוזיציה שלחה מכתב לרה"מ שבו הזהירה שהסנקציות של האיחוד האירופי "עלולות להוביל לא רק לנזקים כלכליים קשים, אלא גם לבידוד מדיני". יחימוביץ' קראה לנתניהו להראות מנהיגות: "הכרזת יותר מפעם אחת כי אתה מצדד בפתרון שתי המדינות, עכשיו הזמן לעשות"

יחימוביץ' מבטיחה לנתניהו גיבוי אם יפתח ב (סטודיו שרון רביבו, באדיבות mako)

בצל הסערה בעקבות החלטת האיחוד האירופי שלא להחיל הסכמים עם ישראל על ההתנחלויות, מזהירה היום (ה') יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' מפני המשך הקיפאון מדיני וקוראת לנתניהו לפתוח מיד במשא ומתן: "ניתן לך רשת ביטחון חזקה אם תיתקל בקשיים פוליטיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחימוביץ' שלחה מכתב לראש הממשלה שבו היא כותבת: "השבוע קיבלנו תזכורת מכאיבה בדבר הסכנות הגלומות בקיפאון מדיני. מה שהיה עד כה תחזיות של נביאי זעם, לובש צורה של סנקציות העלולות להוביל לא רק לנזקים כלכליים קשים אלא גם לבידוד מדיני. בידוד כזה מסכן אותנו ביטחונית, כלכלית ואסטרטגית". יו"ר העבודה מדגישה כי החלטת האיחוד האירופי מצערת, מזיקה ומיותרת, אך כותבת שאסור להסתפק בהאשמות והטחת ביקורת, אלא לנקוט יוזמה.

"אפשר לחזור ולומר שהעולם כולו נגדנו ונגזר עלינו להיות עם לבדד ישכון. אבל, תהיה זו בריחה מאחריות וחוסר מנהיגות להמשיך בפסיביות ולהגיב לאירועים במקום לחולל אותם. המסקנות כעת חייבות להיות חד משמעיות: כניסה מיידית למשא ומתן מדיני עם הפלסטינים מתוך כוונה ממשית להגיע להסדר".

היא קוראת לנתניהו לסייע למזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי במאמציו לחדש את התהליך המדיני. "הכרזת יותר מפעם אחת כי אתה מצדד בפתרון של שתי מדינות לשני עמים, עכשיו הזמן לעשות. אני מודעת לקשיים הפוליטיים הפנימיים הכרוכים בכך, אך מזכירה לך כי גם רה"מ המנוח מנחם בגין שעמד בראש הליכוד, עמד בפני קשיים לא פחותים, ובכל זאת בחר במעשה הנועז וההיסטורי של הסכם שלום עם מצרים על כל משמעויותיו הקשות באותה עת".