עקב מקרי שכחת ילדים ברכבים: "נחלק אביזר שיתזכר את ההורים"

בדיון חירום שנערך בכנסת ועניינו האירועים האחרונים שבהם נשכחו ילדים במכוניות לוהטות - הכריזה סגנית שר התחבורה, ח"כ ציפי חוטובלי, כי בקרוב תחל הפצת התקן בטיחות שיתזכר הורים כי ילדם נמצא ברכב. "הנחיתי את הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים לספק את האביזר למרכזי טיפת חלב", ציינה

בסיומו של כנס החירום שנערך היום (ד') בכנסת בעקבות מקרי שכחת פעוטות ברכבים - הודיעה סגנית שר התחבורה, ח"כ ציפי חוטובלי, כי בקרוב תחל חלוקת אביזר בטיחות למניעת הישנות מקרים שכאלה בעתיד. לדבריה, החלוקה תבוצע במרכזי טיפת חלב ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו במגעים בנוגע לאישור תו תקן למערכות התרעה", אמר חוטובלי, "אבל יש להבין שההליך נמשך במקרה הטוב מספר חודשים". עוד הוסיפה, כי לעת עתה ניתן להשתמש באביזר פשוט המתחבר להגה ולמפתח הרכב, ויכול לספק תזכורת להורה שהילד שלו נמצא במושב האחורי. "הנחיתי את הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים לספק את האביזר למרכזי טיפת חלב על מנת שיחולק לציבור ההורים החל מהשבועות הקרובים", הצהירה סגנית השר.

יופץ בסניפי טיפת חלב (חדשות 2)

"אולי בעזרת פיתוחים טכנולוגיים נוכל להציל את הילד הבא", אמר בדיון מנכ"ל המועצה לשלום הילד ד"ר יצחק קדמן. "אתמול השאירה אישה במכוון ילד ברכב לצורך סידורים - העניין נגמר לא באסון בנס. במקרים האלה, שאין עליהם ויכוח, לא מעמידים לדין - והדבר מקומם".

סגן שר החינוך ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי), הדגיש כי "צריך לעשות הכל כדי למנוע מקרים כאלה. כל ילד הוא עולם ומלואו ואם חקיקה תציל ילד אחד זה שווה את זה". במקביל, במהלך דיון אחר הבוקר של ועדת הפנים, אמר מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו כי המשטרה אינה הכתובה: "זו טרגדיה אישית קשה והגשת כתב אישום לא תפתור את הבעיה".

"במגעים לאישור מערכות התרעה". חוטובלי (חדשות 2)

"אנחנו מחכים לטרגדיות, כי את הדיון הזה אנחנו קיימנו בוועדה מספר פעמים", אמרה יו"ר הוועדה לזכויות הילד ח"כ אורלי לוי-אבקסיס. "שבוע אחרי הישיבה בוועדה לזכויות הילד נפגשתי עם מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים רון מוסקוביץ' אצלי במשרד ושאלתי אותו לגבי ההסברה והוא אומר לי: 'לא יהיה קמפיין הסברתי בנושא הזה. יש לנו כסף ואנו מנתבים אותו לנושאים אחרים'".

מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים נמסר בתגובה כי היא "תחל היום בערב בקמפיין הסברה ברדיו ובפעילות ברשתות החברתיות למניעת שכחת ילדים ברכב. בנוסף לקמפיין, בוחנת הרשות רעיונות נוספים אשר הועלו בימים האחרונים על ידי אנשי ציבור, גורמים מקצועיים ואזרחים".