במטרה למנוע אסון - כנס חירום לשכחת ילדים ברכב: "אפשר להציל את הילד הבא"

במטרה למנוע את האסון הבא, הבוקר נערך כנס חירום מיוחד שיעסוק בסוגיית שכחת ילדים ברכב. באמצעות נציגים מכלל הגופים, ינסו בכנסת למצוא פתרונות, בשל שורת המקרים המצערים. מנכ"ל המועצה לשלום הילד: "נוכל להציל את הילד הבא"

לאחר מספר אסונות בשבועות האחרונים, בכנסת ערכו היום (ד') כנס חירום לאחר הישנות מקרי שכחת ילדים ברכב. את האירוע העברנו בשידור ישיר בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אולי בעזרת פיתוחים טכנולוגיים נוכל להציל את הילד הבא", אמר בדיון מנכ"ל המועצה לשלום הילד ד"ר יצחק קדמן. "אתמול השאירה אישה במכוון ילד ברכב לצורך סידורים - העניין נגמר לא באסון בנס. במקרים האלה שאין עליהם ויכוח הוא שלא מעמידים לדין והדבר מקומם".

סגן שר החינוך ח"כ אבי וורצמן (הבית היהודי), הדגיש כי "צריך לעשות הכל כדי למנוע מקרים כאלה. כל ילד הוא עולם ומלואו ואם חקיקה תציל ילד אחד זה שווה את זה". במקביל, במהלך דיון אחר הבוקר של ועדת הפנים, אמר מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו כי המשטרה אינה הכתובה: "זו טרגדיה אישית קשה והגשת כתב אישום לא תפתור את הבעיה".

"אנחנו מחכים לטרגדיות, כי את הדיון הזה אנחנו קיימנו בוועדה מספר פעמים", אמרה יו"ר הוועדה לזכויות הילד ח"כ אורלי לוי-אבקסיס. "שבוע אחרי הוועדה שהייתה בזכויות הילד אני נפגשתי עם המנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים רון מוסקוביץ' אצלי במשרד ושאלתי אותו לגבי ההסברה והוא אומר לי: 'לא יהיה קמפיין הסברתי בנושא הזה. יש לנו כסף ואנו מנדבים אותו לנושאים אחרים'". 

כבר הקיץ: חלוקת סרטי הסברה בנושא

סגנית שר התחבורה ח"כ ציפי חוטובלי הוסיפה כי מהדיון יוצאות פעולות מעשיות "קיץ 2013 כבר יגובה על ידי פעילות אינטנסיבית שלנו בחלוקת סרטי הסברה בכל נקודות טיפות החלב ללא כסף, מדובר בעלויות זניחות והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים תרכוש את זה". למקום הגיעו גם נציגים ממשרד התחבורה, מומחים בתחום המשפט והבטיחות בדרכים, ונציגי חברות טכנולוגיות שהציגו פתרונות בנושא.

אתמול, לאחר שני האסונות הסמוכים של שכחת ילדים ברכב במועצת בנימין, הושק קמפיין הסברה כדי למנוע הישנות מקרים דומים. בנוסף, במועצה הורו למדריכי הקייטנות, הסייעות והמטפלות - לשים לב מי מהילדים לא הגיע, ולברר בשל מה.

הדיון בכנסת (חדשות 2)

רק לפני שבועיים, משרד התחבורה פנה למכון התקנים בבקשה לגבש תקן ישראלי למערכת אלקטרונית מיוחדת שתתריע על שכיחת ילדים בכלי הרכב. השר כץ הורה לאנשי משרדו לזרז את הליך גיבוש התקן במטרה להביא לאישורו המהיר.

"בכוונתנו לחייב את רכבי הסעות הילדים להתקין מערכת התרעה על שכיחת ילדים כתנאי לקבל רישיון הסעה לתלמידים", ציינו במשרד התחבורה. "הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים תצא בימים הקרובים במסע הסברה נרחב שיגביר את מודעות ההורים והציבור הרחב לנושא".