השר אריאל בהר הבית: "מתפללים לבניית בית המקדש השלישי"

בערב צום תשעה באב, יום חורבנם של שני בתי המקדש, החליט שר השיכון והבינוי אורי אריאל לעלות למקום הקדוש ביותר ליהודים. "עדיין לא הגענו ליום שבו עם ישראל יזכה לבית המקדש", אמר. "אני מקווה שיגיע היום שבו הריבונות תהיה מאה אחוז שלנו ולא תהווה שום שיקול"

ערב תשעה באב, יום חורבן שני בתי המקדש, אומר שר השיכון והבינוי אורי אריאל כי הוא מקווה שבקרוב יקום בית המקדש השלישי. "מצד אחד, זו שמחה גדולה לעלות להר הבית", ציין. "מצד שני - עדיין לא הגענו ליום שבו עם ישראל יזכה לבית המקדש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זיקתו של אורי אריאל להר הבית כבר ידועה ומוכרת. אלא כשהוא עולה לבקר במקום כשר בכיר - זה כבר מעניין מאוד. "הייתי רוצה לראות שיהיה פה בית מקדש. אנחנו מתפללים לזה שלוש פעמים ביום", אמר.

אריאל אמנם נמנע מתפילה על ההר, כזו שעלולה להצית עימות, אך הוא לא מהסס להפנות ביקורת נוקבת על מדיניות ישראל: "אני מקווה שיגיע היום שבו הריבונות תהיה מאה אחוז שלנו ולא תהווה שום שיקול".

"המוסלמים עושים פה כבתוך שלהם", המשיך השר. "הם מחללים פה את המקום ורק היהודים עולים לפה בקבוצות קטנות ורק בשעות מסוימות. זה צריך להשתנות. אין לזה שום סיבה".

אבל לא מדובר רק בשר אריאל. בתקופה האחרונה נדמה כי גוברים הקולות בקרב פוליטיקאים בימין הקוראים לשינוי הסטטוס-קוו על הר הבית, ומבקשים לאפשר ליהודים להתפלל בו. אחרים אומרים כי הגיעה העת להקים את בית המקדש השלישי. את הסכנות המשמעותיות שיתלוו לסכנות מעין אלו - הם דווקא מבקשים להצניע.

"מה שיכול להבעיר את השטח זה עליה אחת פחות מדי", הדגיש השר אריאל. "זה שאנחנו כעם לא ידענו את הערך של ההר הזה ולמה עולים אליו כל יום - זה מה שאולי עושה את המצב נפיץ".

 

סיור וירטואלי בהר הבית