הרב אליהו תוקף קביעת היועמ"ש: "זה משפט שדה"

בעקבות דבריו של וינשטיין, שלפיהם התמודדותו של הרב אליהו לתפקיד הרב הראשי הספרדי "תגרום לבעיות משפטיות", הביעו במטה הרב זעם ואמרו כי היועמ"ש "הפך עצמו לתובע, לשופט ולתליין. הוא בחר להסיר את מסיכת הצביעות הממלכתית ולדרוס את הדמוקרטיה"

מטה הרב על היועמ"ש: "הפך עצמו לשופט ולתל (חדשות 2)

שעות ספורות לאחר הודעת היועץ המשפטי לממשלה לרב שמואל אליהו, כי התמודדותו לתפקיד הרב הראשי הספרדי תגרום ל"בעיות משפטיות", תוקפים במטה הרב אליהו את עו"ד וינשטיין ומכנים את הצעד שנקט "משפט שדה" שנערך לרבה של העיר צפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בערב תשעה באב בחר היועץ המשפטי לממשלה להסיר את מסיכת הצביעות הממלכתית ולדרוס את הדמוקרטיה", לשון הדברים. "מתברר שהיועץ, שהכשיר מעשים חמורים של חברי כנסת נגד חיילי צה"ל ונתן גיבוי לראשי התנוע האסלאמית - בחר לקיים משפט שדה לרב אליהו והפך את עצמו לתובע, לשופט ולתליין".

עוד נכתב, כי "וינשטיין, שהבין שרוב גדול בקרב הגוף הבוחר עומד לבחור ברב אליהו לרב ראשי, החליט לשבור את הכלים ובצעד חסר תקדים, ללא סמכות, ללא שימוע וללא אימות הטענות יצר מציאות חדשה שלפיה מועמד שאינו מוצא חן בעיני האליטה המשפטית - לא יקבל את הגנת הרשויות".

בחר להסיר מסיכות הצביעות הממלכתית" (חדשות 2)

לפני כשבועיים פורסם כי בעקבות התבטאויותיו של הרב אליהו, יבקש היועץ המשפטי לממשלה לערוך לו שימוע בטרם יקבע האם מועמדותו למשרת הרב הראשי לישראל ראויה. בעקבות הפרסום הגיש הרב אליהו פנייה ליועץ וינשטיין ולמשרד המשפטים, בבקשה להסביר לו את מהות ההזמנה לשימוע.

"אל היועץ המשפטי לממשלה הגיעו לאחרונה פניות מגורמים שונים, אשר מפרטות שורה של התבטאויות המיוחסות לך", נכתב בתשובה של משרד המשפטים לאליהו. "בפניות אלה נטען כי נוכח התבטאויות רבות בעבר, המעידות על השקפת עולם הפוסלת ציבורים שלמים בחברה הישראלית, אינך ראוי למלא כהונה רמה זו של רב ראשי לישראל".