בעקבות ריבוי מקרי שכחת ילדים בכלי רכב: הכנסת תקיים כנס חירום

הכנסת תקיים ביום רביעי כנס חירום בעקבות ריבוי מקרי שכחת ילדים בכלי רכב. ח"כ אורלי לוי-אבקסיס (הליכוד ביתנו) קוראת לשר התחבורה להתערב ואומרת שאין להסתפק בהצעות חוק: "לא ייתכן כי מקרה שני ביומיים לא ידיר שינה מעינו של משרד התחבורה"

בעקבות שרשרת המקרים בהם נשכחו ילדים בכלי רכב קוראת יו"ר הוועדה לזכויות הילד בכנסת, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס (הליכוד ביתנו), למשרד התחבורה לחייב התקנת אמצעים טכנולוגיים במכוניות על מנת למנוע הישנות אסונות דומים. במקביל הוחלט לקיים בכנסת כנס חירום בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היום פנתה ח"כ לוי-אבקסיס בשאילתא דחופה לשר התחבורה ישראל כץ בבקשה לברר כיצד מתמודד משרד התחבורה עם התופעה, ומדוע לא יחייב המשרד אמצעים טכנולוגיים בכלי רכב למניעת מקרים דומים, זאת לאחר שביום רביעי האחרון עברה בקריאה טרומית הצעת החוק שלה ושל ח"כ יריב לוין, לפיה התקשרות להורים על אי הגעת ילד למוסד חינוכי תהפוך לחובה.

"לא די בהצעת החוק, ומשרד התחבורה חייב לתת את הדעת בנושא כיצד מתמודדים עם התופעה", מדגישה ח"כ לוי-אבקסיס. "לא ייתכן כי מקרה שני ביומיים לא ידיר שינה מעינו של משרד התחבורה, הן מבחינת ההסברה והן מבחינת התקנת אמצעים טכנולוגים ברכבים ומעורבות חברות הביטוח בנושא. כיום אין לחברות הביטוח אינטרס כלכלי להתקין את אותם אמצעים טכנולוגים למניעת שכיחת ילדים ברכב, ולכן הם לא מחייבות זאת".

הרכב בו נשכחה התינוקת ברמת גן (עזרי עמרם)

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "משרד התחבורה פנה לפני כשבועיים למכון התקנים בבקשה לגבש תקן ישראלי למערכת אלקטרונית מיוחדת שתתריע על שכיחת ילדים בכלי הרכב. השר כץ הורה לאנשי משרדו לזרז את הליך גיבוש התקן במטרה להביא לאישורו המהיר. בכוונת משרד התחבורה לחייב את רכבי הסעות הילדים להתקין מערכת התרעה על שכיחת ילדים כתנאי לקבל רישיון הסעה לתלמידים. הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים תצא בימים הקרובים במסע הסברה נרחב שיגביר את מודעות ההורים והציבור הרחב לנושא".

בעקבות ריבוי המקרים האחרונים ייערך ביום רביעי הקרוב במשכן הכנסת כנס חירום בנושא שכחת ילדים ברכב על ידי סגנית שר התחבורה ח"כ ציפי חוטובלי בהשתתפות המועצה לשלום הילד, משרד התחבורה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. "תופעת שכחת ילדים מתגברת ואנחנו בסך הכול בתחילת חופשת הקיץ", מסבירה סגנית השר חוטובלי. "יש למנוע את האסון הבא".