ח"כ מרגלית: "נתנו ליחימוביץ' לארוז את השניצלים, הציבור לא רצה"

רק מספר שעות אחרי הכרזתה של יו"ר העבודה על הקדמת הפריימריז - הסכינים כבר נשלפות. ח"כ אראל מרגלית אמנם לא הכריז על התמודדות נוספת, אבל גם לא הכחיש כוונה כזו, ותקף את יחימוביץ'. "נתנו לה אז לעמוד תשדיר אחר תשדיר ולארוז שניצלים בקופסאות", נזכר בבחירות האחרונות, "היא שחקנית שלא יודעת למסור"

אחרי ההודעה על הקדמת הפרמייריז בעבודה - הסכינים נשלפות. ח"כ אראל מרגלית, שהתמודד בעבר על ראשות מפלגת העבודה, רמז היום (א') כי בכוונתו לשוב למירוץ ותקף את יושבת הראש הנוכחית, ח"כ שלי יחימוביץ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נתנו לה לעמוד תשדיר אחרי תשדיר ולארוז את השניצלים שלה בקופסאות פלסטיק ולשים אותם בפריזר", נזכר מרגלית בתשדירי הבחירות, בראיון לערוץ הכנסת. "נתנו לה להעמיד את עצמה כמי שאולי אוהבים אותה. אבל הציבור אמר: שלי יחימוביץ' אותך אנחנו לא אוהבים, וחצה את הכביש ליאיר לפיד ולגורמים אחרים".

מרגלית סרב להכריז באופן פומבי על כוונתו להתמודד, אבל גם לא הכחיש. "אני מכין את עצמי כי ההנהגה הנוכחית של מפלגת העבודה היא לא טובה", ציין חבר הכנסת. לדבריו, המפלגה צריכה להציב מועמד שייתן "פייט ללפיד ונתניהו". "יחימוביץ' היא שחקן שלא יודע למסור ועם שחקנים כאלה אי אפשר לקחת אליפות", הוסיף לתקוף את היו"ר המכהנת.

בפרמייריז ב-2011 הודיע ח"כ מרגלית על פרישתו מהמירוץ לראשות העבודה, ובמקום הכריז על תמיכתו במי שהיה אז מועמד ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג. "חברות זה דבר הדדי - פעם אתה נותן תמיכה ופעם אתה מקבל תמיכה", אמר היום כשברקע הרמיזות על התמודדותו הנוספת הקרבה. יחימוביץ' רעה אם העבודה רוצה לחזור לשלטון".

הקדימה את הפריימריז. יחימוביץ' (סטודיו שרון רביבו, באדיבות mako)

יחימוביץ': "אבקש את תמיכתם של עשרות אלפי חברים"

יו"ר העבודה ח"כ שלי יחימוביץ' הודיעה הבוקר כי תציע את ה-14 בנובמבר כתאריך אפשרי לעריכת הבחירות המקדימות במפלגה. "מפלגה שמאמינה בדמוקרטיה, חייבת להיות דמוקרטית בעצמה", אמרה במסיבת עיתונאים שכינסה. "אחרי סבב מאוד יסודי של התייעצות עם ח"כים ועם הנהגת השטח, אנו מתכוונים לכנס בהקדם את ועידת המפלגה ולקבוע מועד לפריימריז אחרי הבחירות לרשויות המקומיות. בפריימריז אבקש אמונם ותמיכתם של עשרות אלפי חברים, אכפתיים, מעורבים, שבוחרים באופן דמוקרטי חשאי במנהיגות".

יחימוביץ' הסבירה את המהלך להקדמת הפריימריז ואמרה שיש תחושה שהבחירות כבר החלו, ועל כן קיבלה את ההחלטה. "אני קוראת לכל מי שרואה עצמו מתאים להנהיג את מפלגת העבודה להציג את מועמדתו, דלתנו פתוחה בפני כל אחד שרואה את עצמו ראוי", הבהירה. "לא נשלם מחירים בחוץ על פריימריז שכבר התקיימו. יש כבר דימום פנימי במפלגה".