יחימוביץ' הודיעה על הקדמת הפריימריז: "בפועל הבחירות כבר החלו, יש דימום פנימי במפלגה"

יו"ר מפלגת העבודה אמרה כי תציע לקיים את הבחירות המקדימות באמצע נובמבר והסבירה: "יש כבר דימום פנימי במפלגה". היא קראה לכל מי שרואה עצמו מתאים להנהיג להציג את מועמדתו: "דלתנו פתוחה בפני כל אחד שרואה עצמו ראוי"

יו"ר העבודה ח"כ שלי יחימוביץ' הודיעה הבוקר כי תציע את ה-14 בנובמבר כתאריך אפשרי לעריכת הבחירות המקדימות (פריימריז) במפלגה. את מסיבת העיתונאים שקיימה הבוקר העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מפלגה שמאמינה בדמוקרטיה, חייבת להיות דמוקרטית בעצמה. אחרי סבב מאוד יסודי של התייעצות עם ח"כים ועם הנהגת השטח, אנו מתכוונים לכנס בהקדם את ועידת המפלגה ולקבוע מועד לפריימריז אחרי הבחירות לרשויות המקומיות", אמרה יחימוביץ'. "בפריימריז אבקש אמונם ותמיכתם של עשרות אלפי חברים, אכפתיים, מעורבים, שבוחרים באופן דמוקרטי חשאי במנהיגות".

יחימוביץ' הסבירה את המהלך להקדמת הפריימריז ואמרה שיש תחושה שהבחירות כבר החלו, ועל כן קיבלה את ההחלטה. "אני קוראת לכל מי שרואה עצמו מתאים להנהיג את מפלגת העבודה להציג את מועמדתו, דלתנו פתוחה בפני כל אחד שרואה את עצמו ראוי", הבהירה. "לא נשלם מחירים בחוץ על פריימריז שכבר התקיימו. יש כבר דימום פנימי במפלגה".

"סולדת עמוקות ממפקדי ארגזים"

כבר אתמול דיווחנו כי יחימוביץ' מתכננת לערוך את הבחירות כבר בחודש נובמבר או דצמבר, זאת חרף התנגדותם של כמה מיריביה המבקשים לדחות את הבחירות בכמה חודשים, כדי לאפשר את צירופם של מתפקדים חדשים למפלגה. בכך נמשך למעשה הקרב בין יו"ר נמל אשדוד, אלון חסן, לבין יו"ר מפלגת העבודה.

השבוע הגיע חסן אל בית מפלגת העבודה ברחוב לה-גווארדיה שבתל אביב ובידו ארגז ובו מאות טפסים של מתפקדים. בשל כך יצאה יחימוביץ' למתקפה, ואמר כי "הוא אדם מושחת שלא מייצג שום עובד בישראל".  

"אני סולדת עמוקות מהתופעה של מפקדי ארגזים, ועושה הכל כדי שהתופעה הפסולה והמגונה הזאת תיפסק, אך לא נפטרנו מהדבר הזה לחלוטין", אמרה הבוקר יחימוביץ' במסיבת העיתונאים. "אני לא אאפשר דבר כזה, יהיו כאן בחירות דמוקרטיות של אנשים חופשיים שמצביעים על פי אמונותיהם בקלפי".

ח"כ אראל מרגלית מהעבודה מתח ביקורת חריפה על ראש המפלגה ואמר: "בבחירות האחרונות שלי יחימוביץ' נכשלה. מפלגת העבודה קיבלה 15 מנדטים, זה הכוח של יחימוביץ' בציבור. היא מיצתה אותו. הבחירות הבאות יהיו על מי מסוגל להתמודד מול יאיר לפיד ולהחזיר למפלגה את הקולות שלפיד שאב ממנה. ההודעה על הפריימריז באה מפני שכל מי שמכיר את מפלגת העבודה מכיר את הסחף נגד יחימוביץ'. התבוסה שלה בסניף בתל אביב רק לפני שלושה ימים גרמה לה להבין סופית מה חושבים עליה בתוך המפלגה".