יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' תודיע מחר על הקדמת הפריימריז במפלגה

יחימוביץ' נלחמת ביו"ר ועד העובדים של נמל אשדוד שפקד מאות עובדים למפלגתה על מנת להדיח אותה - מחר היא תודיע על הקדמת הפריימריז לחודש אוקטובר או נובמבר כדי למנוע מהמתפקדים החדשים להצביע בבחירות

תקדים את הבחירות, יחימוביץ' (מאקו, מיכאל שוודרון)

מקדימה תרופה למכה: יושבת ראש מפלגת העבודה, חברת הכנסת שלי יחימוביץ תודיע מחר על הקדמת הפריימריז לראשות המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יחימוביץ' מתכננת לערוך את הבחירות כבר בחודש נובמבר או דצמבר, זאת חרף התנגדותם של כמה מיריביה המבקשים לדחות את הבחירות בכמה חודשים, כדי לאפשר את צירופם של מתפקדים חדשים למפלגה. בכך נמשך למעשה הקרב בין יו"ר נמל אשדוד, אלון חסן, לבין יו"ר מפלגת העבודה.

רק שלשום (ה') הגיע חסן אל בית מפלגת העבודה ברחוב לה-גווארדיה שבתל אביב ובידו ארגז ובו מאות טפסים של מתפקדים. בעקבות מעשיו של חסן יחימוביץ' יצאה למתקפה: "הוא אדם מושחת שלא מייצג שום עובד בישראל".  

עוד בתחילת השבוע הודיע חסן, כי בכוונתו לפקוד מאות עובדים בנמל כדי שיצביעו נגד יו"ר המפלגה, שלי יחימוביץ', שהתבטאה נגדו וקראה לפיטוריו. כרגע, ככל הנראה, רק דבר אחד עלול להעיב על השמחה של אלון חסן - העובדה כי על פי חוקת מפלגת העבודה, יכול מתפקד להצביע רק בחלוף חצי שנה מיום התפקדותו.

אם אכן יוקדמו הפריימריז במפלגה לחודש נובמבר - טפסי ההתפקדות שהניח היום אלון חסן במזכירות המפלגה לא יוכלו להשפיע על תוצאות הבחירות המוקדמות לראשות המפלגה.

"אלון חסן גרם נזק שלא ייסלח לעבודה המאורגנת בישראל", זעמה יחימוביץ' לאחר המעשה. הזמנים השתנו וחברי מפלגת העבודה הם אנשים חופשיים ואידיאולוגיים שאינם סרים למרותו של קבלן קולות כזה או אחר, ואני משוכנעת שהתנהגותו הבריונית של חסן מעוררת בהם סלידה". תגובתו של אלון חסן טרם התקבלה.

בוועד העובדים זעמו על דברי יחימוביץ'

אחרי הכתבת התחקיר ששודרה באולפן שישי על התנהלותו של אלון חסן כיו"ר ועד העובדים, קראה לו יו"ר העבודה יחימוביץ' "ללכת הביתה" בעמוד הפייסבוק שלה. בוועד זעמו וטוענים שיחימוביץ' ניצלה את הכוח שלהם ערב הבחירות, וכעת היא "זורקת" אותם. כ-600 מעובדי הנמל כבר התפקדו למפלגת העבודה כדי שיוכלו להצביע בבחירות ליו"ר המפלגה, והם קוראים גם לפקוד את בני המשפחה והחברים שלהם למפלגה.

האם המהלך שלהם יעבוד? לא בטוח. הבחירות המקדימות ליו"ר המפלגה אמורות להתקיים רק בעוד תשעה חודשים, אך סביר להניח שהם יוקדמו בשל רצונה של יו"ר העבודה להיבחר מחדש ולחסל את ההתנגדות במפלגה לפני שהמועמדים האחרים יספיקו לצבור כוח.

כך, נראה שאלו שמתפקדים כעת למפלגה לא יוכלו לקחת חלק בבחירות ולהשפיע על מי שייבחר להנהיגה. אמנם העלות של ההתפקדות אינה גבוהה, 75 שקלים, אך גם העובדה שהם לא יוכלו להצביע כעת לא מונעת מהם לנסות להעביר את המסר לח"כ יחימוביץ': הוועד לא שוכח את "הבגידה" שלה, והוא יחכה להזדמנות כדאי להרע לה בתוך המפלגה.