תלונה ליועמ"ש: הבית היהודי מסית

העבודה פנתה לוינשטיין בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד מפלגתו של בנט, בטענה כי סרטון תעמולה שהפיצה משווה את המועמד יוסי יונה לארגון חמאס ומסית לאלימות נגדו. במפלגה קוראים לאסור הפצת הסרטון לאלתר

קמפיין הבחירות הלוחמני הוביל לתלונה על הסתה: היועץ המשפטי של מפלגת העבודה עו"ד שימי בראון פנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בדרישה לפתוח בחקירה נגד מפלגת הבית היהודי, בעקבות סרטון תעמולה שהפיקו נגד מועמד הבית הציוני יוסי יונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרטון הופק כך שיראה כמו סרטון תעמולה של חמאס, ומופיעים בו ציטוטים בשגיאות כתיב מכוונות המבקשות לרמוז כי הם נכתבו בידי דוברי ערבית ומהווים חלק מתעמולת הארגון נגד מדינת ישראל.

כך לדוגמא נכתב: "כול הכבוד לחיילים הציונים המסרבים לשרת בשטחים הכבושים", זאת על רקע ירוק צבאי המזוהה עם החמאס ושימוש בלוגו של ערוץ הטלוויזיה המזוהה עם חמאס. בסיום הסרטון מופיעה שקופית: "זה לא חמאס! זה יוסי יונה".

סופג אש, יוסי יונה

יונה מצידו כבר טען שהמשפטים המצוטטים בסרטון הוצאו לגמרי מהקשרם. מפלגת העבודה החליטה שלא להגיב בצינורות המקובלים, אלא לדרוש חקירה בגין הסתה. לדבריהם ההשוואה לארגון רצחני כמו חמאס היא בגדר קריאה לפגוע ביונה שנלחם בעבר במלחמות ישראל ומזכירים שכבר היה כאן רצח פוליטי אחד בגין הסתה.

במכתב שנשלח ליועץ המשפטי לממשלה וינשטיין נכתב כי "הקישור הבוטה בין מר יונה לבין החמאס - ארגון טרור שחרט על דגלו את השמדת מדינת ישראל - במיוחד בתקופה כה קרובה למבצע צוק איתן, נועד לייצור את הרושם המוטעה כי מר יונה מזדהה עם ארגון החמאס ואף מעודד פעולות טרור כנגד מדינת ישראל ואזרחיה. אין להקל ראש בנושאים אלו, לבטח לאור הניסיון המר בעברה של המדינה, לבטח כאשר החברה הישראלית הופכת קוטבית יותר ויותר והקיצוניות משתלטת על חיינו".

יו"ר מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט שהתראיין למהדורה המרכזית אמר בתגובה להאשמות בדבר הסתה כי "אשמח להתייצב בחקירה ולהגיד 'אמת דיברתי'".