הקרב מחריף: אלון חסן פקד עובדים בעצמו לעבודה; יחימוביץ': "אדם מושחת"

יו"ר נמל אשדוד נכנס היום לבית מפלגת העבודה ברחוב לה גווארדיה בתל אביב, והניח במזכירות ארגז ובו מאות טפסים של מתפקדים. אלא שככל הנראה, אם יוקדמו הפריימריז במפלגה לחודש נובמבר - לטפסים של חסן לא יהיה ערך בחודש ינואר. יחימוביץ' יצאה למתקפה: "הוא לא מייצג שום עובד בישראל"

נמשך הקרב בין יו"ר נמל אשדוד, אלון חסן, לבין יו"ר מפלגת העבודה: היום (ה') הגיע הראשון אל בית מפלגת העבודה ברחוב לה-גווארדיה שבתל אביב ובידו ארגז ובו מאות טפסים של מתפקדים. בעקבות מעשיו של חסן יחימוביץ' יצאה למתקפה: "הוא אדם מושחת שלא מייצג שום עובד בישראל".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בתחילת השבוע הודיע חסן, כי בכוונתו לפקוד מאות עובדים בנמל כדי שיצביעו נגד יו"ר המפלגה, שלי יחימוביץ', שהתבטאה נגדו וקראה לפיטוריו. כרגע, ככל הנראה, רק דבר אחד עלול להעיב על השמחה של אלון חסן - העובדה כי על פי חוקת מפלגת העבודה, יכול מתפקד להצביע רק בחלוף חצי שנה מיום התפקדותו.

אם אכן יוקדמו הפריימריז במפלגה לחודש נובמבר - טפסי ההתפקדות שהניח היום אלון חסן במזכירות המפלגה לא יוכלו להשפיע על תוצאות הבחירות המוקדמות לראשות המפלגה.

"אלון חסן גרם נזק שלא ייסלח לעבודה המאורגנת בישראל", זעמה יחימוביץ' לאחר המעשה. הזמנים השתנו וחברי מפלגת העבודה הם אנשים חופשיים ואידיאולוגיים שאינם סרים למרותו של קבלן קולות כזה או אחר, ואני משוכנעת שהתנהגותו הבריונית של חסן מעוררת בהם סלידה". תגובתו של אלון חסן טרם התקבלה.

"חסן גרם נזק שלא ייסלח". יחימוביץ' (חדשות 2)

בוועד העובדים זעמו על דברי יחימוביץ'

אחרי הכתבה ששודרה באולפן שישי על התנהלותו של אלון חסן כיו"ר ועד העובדים, קראה לו יו"ר העבודה יחימוביץ' "ללכת הביתה" בעמוד הפייסבוק שלה. בוועד זעמו וטוענים שיחימוביץ' ניצלה את הכוח שלהם ערב הבחירות, וכעת היא "זורקת" אותם. כ-600 מעובדי הנמל כבר התפקדו למפלגת העבודה כדי שיוכלו להצביע בבחירות ליו"ר המפלגה, והם קוראים גם לפקוד את בני המשפחה והחברים שלהם למפלגה.

האם המהלך שלהם יעבוד? לא בטוח. הבחירות המקדימות ליו"ר המפלגה אמורות להתקיים רק בעוד תשעה חודשים, אך סביר להניח שהם יוקדמו בשל רצונה של יו"ר העבודה להיבחר מחדש ולחסל את ההתנגדות במפלגה לפני שהמועמדים האחרים יספיקו לצבור כוח.

כך, נראה שאלו שמתפקדים כעת למפלגה לא יוכלו לקחת חלק בבחירות ולהשפיע על מי שייבחר להנהיגה. אמנם העלות של ההתפקדות אינה גבוהה, 75 שקלים, אך גם העובדה שהם לא יוכלו להצביע כעת לא מונעת מהם לנסות להעביר את המסר לח"כ יחימוביץ': הוועד לא שוכח את "הבגידה" שלה, והוא יחכה להזדמנות כדאי להרע לה בתוך המפלגה.