סופית: שעון הקיץ יהיה ארוך יותר

ברוב של 73 תומכים מול 15 מתנגדים אישרה הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את הארכת שעון הקיץ עד לסוף חודש אוקטובר. "היום עם ישראל יכול לחייך כי יותר אור זה יותר שמחה", אמר שר הפנים גדעון סער עם אישורו הסופי של החוק שיזם. ההחלטה תכנס לתוקפה כבר בקיץ הזה

"יותר אור זה יותר שמחה" (שאטרסטוק)

יותר שעות אור: הכנסת אישרה היום (ב') סופית, בקריאה שנייה ושלישית, את הארכת שעון הקיץ בכשלושה שבועות. ההארכה תיכנס לתוקף כבר מהקיץ הנוכחי, וכך נהנה מאור עד שעה מאוחרת עד סוף אוקטובר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוק שעון הקיץ החדש, שיזם שר הפנים גדעון סער, התקבל ברוב גדול של 73 תומכים מול 15 מתנגדים. עד עתה הסתיים שעון הקיץ בתחילת אוקטובר, בשונה מהמקובל במדינות אירופה.

"היום עם ישראל יכול לחייך כי יותר אור זה יותר שמחה", אמר שר הפנים עם האישור וציטט מספר קהלת: "ומתוק האור וטוב לעיניים לראות את השמש". סער הוסיף בשמחה: "אין סיבה שהחשיכה תרד כל כך מוקדם בחודש אוקטובר, בוודאי עם מזג אוויר המצוין הקיים בחודש אוקטובר בישראל".

"אורך הצום ביום הכיפורים - נותר כשהיה"

לפני כשלושה שבועות אישרה הממשלה את המלצתו של שר הפנים להארכת שעון הקיץ. "ההחלטה תוסיף שעה נוספת של אור יום עד סוף אוקטובר", בירך אז ראש הממשלה בנימין נתניהו. "זו בשורה לאזרחי ישראל - עכשיו יש לנו ארץ זבת חלב, גז ושמש".

עם פרסום המלצתו על הארכת שעון הקיץ, בחודש שעבר, התייחס סער לטענות כי הדבר עלול לפגוע בציבור הדתי. "יותר יהודים בעולם חיים עם שעון הקיץ ארוך מזה שהונהג עד כה בישראל", הסביר שר הפנים בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "לא מדובר בסוגייה הלכתית, ואפילו הרבנים הראשניים קבעו זאת. בנוסף, אורך הצום ביום הכיפורים המטריד את הנפשות הפועלות - נותר עדיין כשם שהיה - למשך יממה אחת. שעון הקיץ החדש יהיה טוב לדתיים, לחילוניים, טוב לכולנו".

חבר הכנסת ניצן הורוביץ (מרצ), שהגיש את הצעת החוק בשנת 2010 - בירך עליה היום. "סוף סוף, לאחר מאבק ממושך, תוקנה האיוולת שנמשכה שנים בגלל כפייה חסרת הגיון מצד המפלגות החרדיות", אמר.

"להארכת שעון הקיץ משמעות חברתית רבה. היא תתרום לצמצום תאונות הדרכים, הקטנת חשבון החשמל, הגנה על הסביבה ותוביל לחסכון של מאות מיליוני שקלים למשק הישראלי. ומעל הכל, היא תעניק לנו, כבר השנה, עוד שעה של אור אחר הצהריים, לרווחת האוכלוסיה כולה".