נתניהו: "ייתכן שהגיע הזמן למנות מפכ"לית"

ראש הממשלה נשאל על שרשרת האירועים המביכים במשטרה והפתיע עם פתרון מקורי - למנות לראשונה מפכ"לית. "אם הדבר יהיה תלוי בי, אני רוצה לקדם את הרעיון הזה", אמר נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום (שלישי) באופן מפתיע לטלטלה החדשה בצמרת המשטרה. "יכול להיות שהגיע הזמן, וזה הדבר הנכון, למנות בהמשך מפכ"לית לראשות משטרת ישראל", הוא אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההצעה למנות מפכ"לית מגיעה יום לאחר שסגן המפכ"ל ניצב ניסים מור נעצר ונחקר בחשד לעבירות מין שביצע במספר שוטרות שהיו תחת פיקודו. "אם הדבר יהיה תלוי בי, אני רוצה לקדם את הרעיון הזה. אני חושב שזה יהיה שינוי מרענן - אישה מפכ"לית בראשות משטרת ישראל", אמר נתניהו במהלך כנס צעירים וסטודנטים תומכי הליכוד באריאל, כשנשאל על סדרת האירועים המביכים במשטרה.

"אני חושב שההבדל בין מדינה מתוקנת לבין מדינה לא מתוקנת, זה לא אם נעשות עבירות", הסביר ראש הממשלה. "ההבדל הוא האם הן נחשפות והאם יש מערכת עצמאית ובלתי תלויה של אכיפת חוק שתתקן אותן".

לדברי ראש הממשלה, "עצם העובדה שבאים וחוקרים בתוך המשטרה, שזה הגוף האוכף, ובודקים לעומק את הדברים - זה סימן לבריאות. הדבר המרכזי הוא היכולת לתקן מבפנים".