עובדי נמל אשדוד מתפקדים לעבודה

עובדי הנמלים לא ממתינים לעופר עיני ופועלים לבד: 600 מעובדי נמל אשדוד ובני משפּחותיהם התפקדו בשבוע האחרון למפלגת העבודה. המטרה: להדיח את שלי יחימוביץ' מראשות המפלגה בבחירות הקרובות - כנקמה על כך שקראה לפיטוריו של אלון חסן יושב ראש ועד העובדים. הפריימריז בעבודה יוקדמו ככל הנראה

עובדי נמל אשדוד מתכננים את הנקמה ביו"ר מפלגת העבודה ח"כ שלי יחימוביץ', לאחר שיצאה נגד יו"ר הוועד אלון חסן. האמצעי: התפקדות המונית למפלגת העבודה כדי להשפיע על זהות היו"ר הבא - או במלים אחרות, להדיח את יחימוביץ'. האם התכנית שלהם מעשית? לא בטוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי הכתבה ששודרה באולפן שישי על התנהלותו של אלון חסן כיו"ר ועד העובדים, קראה לו יו"ר העבודה יחימוביץ' ללכת הביתה בעמוד הפייסבוק שלה. בוועד זעמו וטוענים שיחימוביץ' ניצלה את הכוח שלהם ערב הבחירות, וכעת היא זורקת אותם. כ-600 מעובדי הנמל כבר התפקדו למפלגת העבודה כדי שיוכלו להצביע בבחירות ליו"ר המפלגה, והם קוראים גם לפקוד את בני המשפחה והחברים שלהם למפלגה.

האם המהלך שלהם יעבוד? לא בטוח. הבחירות המקדימות ליו"ר המפלגה אמורות להתקיים רק בעוד תשעה חודשים, אך סביר להניח שהם יוקדמו בשל רצונה של יו"ר העבודה להיבחר מחדש ולחסל את ההתנגדות במפלגה לפני שהמועמדים האחרים יספיקו לצבור כוח. לפי חוקת מפלגת העבודה המתפקדים זקוקים לתקופת ניסיון של חצי שנה כחברי מפלגה לפני שיוכלו לקחת חלק בבחירות המקדימות.

כך, נראה שאלו שמתפקדים כעת למפלגה לא יוכלו לקחת חלק בבחירות ולהשפיע על מי שייבחר להנהיגה. אמנם העלות של ההתפקדות אינה גבוהה, 75 שקלים, אך גם העובדה שהם לא יוכלו להצביע כעת לא מונעת מהם לנסות להעביר את המסר לח"כ יחימוביץ': הוועד לא שוכח את "הבגידה" שלה, והוא יחכה להזדמנות כדאי להרע לה בתוך המפלגה.