סערה בקבוצת הווייבר: "עובדים על הציבור עם אלי אוחנה"

צירופו של אלי אוחנה לבית היהודי לא עבר בשקט בקבוצה, ופרופ' יוסי יונה הזכיר לינון מגל וחבריו כי "הוא אמר שאינו מתנגד לפינוי התנחלויות, ולכן הוא יהיה איתנו בעניין הזה". בתגובה, זכה יונה למחמאה מפוקפקת ממגל: "יכול להיות שהוא איש מקסים, אבל לא ציוני"

קבוצת הוייבר של חדשות 2 online

חילופי האשמות בדרך לסגירת הרשימות: הח"כים והמועמדים בקבוצת הווייבר "רצים לכנסת" של חדשות 2 Online המשיכו גם היום (שלישי) לריב מי יותר ציוני ומי יותר חברתי. התירוץ הפעם - צירופו של המאמן והכדורגלן לשעבר אלי אוחנה לרשימת הבית היהודי. הקולות הצפים שהצטרפו לקבוצה ניסו לשאול ולהעיר, אך התקשו לעמוד בקצב שהכתיבו הפרופסור יוסי יונה מהמחנה הציוני וינון מגל מהבית היהודי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרופסור יוסי יונה, המועמד מטעם המחנה הציוני שספג ביקורת רבה על עמדותיו, טען כי "בזמן שהשר אריאל גוזל את הדיור הציבורי משכבות המצוקה ומעביר אותו לעמותות ולישיבות, בנט ואריאל חושבים שהם יכולים לפצות את הציבור הנזקק לדיור ציבורי על ידי כך שהם ישריינו מקום לאלי אוחנה ברשימתם. הם חושבים שהם יכולים לעבוד על הציבור ועל אלי אוחנה".

יונה הבטיח לגייס את אוחנה למאבק למען הדיור הציבורי, יחד עם המחנה הציוני: "אלי אוחנה לא פראייר - הוא יידע איפה הצדק שוכן; הוא כבר אמר שאינו מתנגד לפינוי התנחלויות, ולכן הוא יהיה איתנו בעניין הזה". ינון מגל, ששוריין גם הוא ברשימה, טען לנגד מגל כי "אתה בניגוד לאוחנה לא חוזר בך. לא אומר שטעית ולא אומר שאתה ציוני. קופת השרצים שעל גבך היא כל כך מטורללת שלא ברור איך אתה מעז בכלל לדבר על אוחנה שנשאר תמיד מחויב ליהדותו ולציוניותו".

הקרב בין השניים נמשך בקצב רב, כאשר בשלב מסוים כתב יונה למגל: "אל תחייב אותו לעמדות לאומניות וגזעניות כמו שלך - תנסה להיזכר ולו בחקיקה חברתית אחת של חבריך מהבית האנטי חברתי, שרוצה לחסל את זכות ההתאגדות של העובדים, ודווח לעוקבים אחרינו. ספר לעוקבים כמה דירות דיור ציבורי בנה חברך לסיעה, אורי אריאל. ספר, בבקשה. אוזנינו כרויות".

כצפוי, הדיון זלג לסוגיות המדיניות ויונה הותקף על עמדותיו היוניות. בתגובה לכך הוא הבהיר: "אני נמנה על יוזמת ז'נבה וסומך את ידיי על מתווה קלינטון". מגל עקץ אותו חזרה: "כלומר הרס והשמדה של כמה עשרות ישובים וכמאה אלף אנשים?". גם עדות האופי של ח"כ בסאל גטאס (בל"ד) על יונה ("הפרופסור הוא אחד האנשים הכי נפלאים שהכרתי בחיי") לא הרגיע את מגל שהשיב: "יכול להיות שהוא איש מקסים, אבל לא ציוני".

הצטרפו גם אתם לקבוצת הוויבר של חדשות 2 online: איך עושים את זה? מורידים את האפליקציה בחנויות ה-Appstore או ה-GooglePlay, לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי, ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". כך תוכלו לצפות בזמן אמת בכל מה שיש לחברי הכנסת לומר לקראת הבחירות הקרבות. דרך נוספת לצפות בצ'אט על ידי לחיצה על הלינק הבא: http://www.viber.com/ch2news