יו"ר ההסתדרות עיני ביטל את מסיבת העיתונאים; ייפגש עם נתניהו במקום

מאמצים למנוע שביתה? יו"ר ההסתדרות עופר עיני התכוון לכנס הערב מסיבת עיתונאים, בה ככל הנראה תכנן להכריז על סכסוך עבודה - אך חזר בו מהחלטתו. במקום ההצהרה, ייפגש עיני עם ראש הממשלה כבר הערב

נתניהו התערב כדי למנוע שביתה כללית במשק? יו"ר ההסתדרות עופר עיני הודיע היום (א') שלא יערוך את מסיבת העיתונאים שתכנן להערב, בה ככל הנראה התכוון להכריז על סכסוך עבודה במשק ולהציב אולטימטום לממשלה. במקום - הוא ייפגש בשעות הקרובות עם רה"מ נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מלשכת דובר ההסתדרות נמסר כי היו"ר עיני ביטל את מסיבת העיתונאים המתוכננת, וכי הוזמן לפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. יו"ר ההסתדרות ככל הנראה התכוון להכריז הערב על סכסוך עבודה במשק, שבתום שבועיים ללא הסכמות ופתרון, היה מוביל לפתיחתה של שביתה כללית במשק.

עיני הצהיר על ביטול מסיבת העיתונאים שתוכננה להיום לאחר שראש הממשלה נתניהו התקשר אליו והודיע לו שהוא מוזמן לפגישה בלשכתו בשעה 21:00 הערב. המהלך של נתניהו, עליו ידעו גם שרי האוצר והתחבורה, ייתר למעשה את קיום מסיבת העיתונאים בה התכוון עיני להציב אולטימטום לממשלה עד לכניסה למשא ומתן בנושא הרפורמה בנמלים.

כיוון שבפגישה עם נתניהו ישנה כניסה לתהליך של הידברות אודות הרפורמה המתוכננת, אין עוד צורך בקיום מסיבת העיתונאים ובהצהרה על אולטימטום מכיוון ההסתדרות.

"עיני יעשה טעות אם יכריז על שביתה"

אמש הצהיר שר התחבורה ישראל כץ בראיון ל"פגוש את העיתונות" כי עיני יעשה טעות אם יכריז על שביתה כללית בעקבות תוכנית הממשלה לרפורמה בנמלי הים. "אני לא שולל את זכות השביתה מהעובדים בנמלים או בכל מקום אחר, אבל אם ינסו להוריד את הממשלה על הברכיים הם יגלו ממשלה זקופה, אנחנו נילחם בשביתה", אמר השר כץ.  

"אנחנו לא מפריטים את הנמל אלא מגדילים את התחרות. אני לא ממליץ לעיני לחזור ולהוביל את העובדים כי זה יסתיים במצב שהייצוג שלהם הוכיח עצמו כדבר לא נכון (כמו יו"ר ועד הרכבת לשעבר אדרעי). אי אפשר בעידן הזה לנהוג בכוחנות ולנהוג בכוח לשמר זכויות יתר על חשבון הציבור".