המשוריינת של בנט: פעילת שלום עכשיו לשעבר ענת רוט

אחרי הפריימריז שקידמו בבית היהודי בעיקר דתיים ומתנחלים, יו"ר הבית היהודי מנסה לקרוץ לקהל חילוני והוא קידם ברשימה את ד"ר ענת רוט לעשירייה השנייה ברשימת מפלגתו. "היא עשתה דרך ארוכה של התפכחות מהשנים בהם הייתה חברה פעילה ב'שלום עכשיו' למקומה כעת", אמר בנט עם צירופה

ענת רוט בעברה כפעילת שמאל (פייסבוק)

הבית היהודי עכשיו, שלום אחר כך: לאחר השריונים של העיתונאי ינון מגל והכדורגלן לשעבר אלי אוחנה, הודיע היום (שלישי) יו"ר הבית היהודי על שיריון חילוני נוסף ברשימה - ד"ר ענת רוט, שתיכנס לרשימת המפלגה בעשירייה השנייה. על פי ההערכות, רוט תשובץ במקום ה-14 - מקום שנחשב לריאלי - ותדחוק בכך מתמודדות כגון אורית סטרוק ויהודית שילת, שהספיקה לעורר סערה כאשר מתחה ביקורת על הקהילה הגאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוט, פעילת שמאל לשעבר, התקרבה לדת בשנים האחרונות והתמודדה בבחירות המקדימות. עם זאת, רוט לא הגיעה למקום ריאלי בבחירות המקדימות. שיבוצה ידחוק את הרבנית יהודית שילת, שאמרה בעבר כי "יצירת אקלים הומו-לסבי" תוביל להתאבדות הקולקטיב.

בריאיון לחדשות 2 ביום הבחירות המקדימות כיוונה רוט גבוה: "אני שואפת להיות האישה השלישית ברשימה - מקווה ששתי המכהנות (שקד ומועלם) ייבחרו לעשירייה הראשונה ואני לשנייה". בריאיון סיפרה רוט על הקשר שלה עם בנט: "אנחנו מכירים הרבה שנים והיה כיף לקבל חיבוק מנפתלי - אני מקווה לשבת איתו יחד בסיעה ולהמשיך את המהפכה".

בנט: "התפכחה ותילחם כדי שלא היה עוד גירוש"

יממה לפני הבחירות במפלגת הבית היהודי הייתה רוט בפריימריז של העבודה על מנת לתמוך בחבריה מהעבר: "המעבר הוא לא מאתמול להיום, זה תהליך של עשר שנים - חילוקי הדעות ארוכים. פה אני מרגישה בבית, זו תפיסת עולמי כבר הרבה שנים", אמרה. רוט סירבה אז להתייחס לקמפיין של בנט עבורה: "נפתלי עושה את שלו, אנחנו עושים את שלנו, וה' יעשה הטוב בעיניו".

"ענת רוט - מ'שלום עכשיו' לרשימת הבית היהודי, נשמה יהודית גדולה", בירך הבוקר בנט על צירופה של רוט לחלק הריאלי ברשימתו. "ד"ר ענת רוט עשתה דרך ארוכה של התפכחות מהשנים בהם הייתה חברה פעילה ב'שלום עכשיו' למקומה כעת. ענת היא חוקרת אמיצה ואקדמאית ורודפת אמת, שהולכת בלי להתנצל נגד הרוח".

בנט הדגיש כי "אחרי תקופה ארוכה של חיבור למפלגת העבודה ותפקידים שמילאה בשירות בכיריה היא בחרה לזנוח עבודת דוקטורט על המפלגה ולעבור לחקור את הגירוש מגוש קטיף. התובנות של ענת הביאו אותה להתפכח מבלי לפחד לערער על תפיסותיה ועל כל מה שהאמינה בו עד אז. ענת רוט תילחם בכנסת כדי שלא יהיה יותר גירוש של יהודים מביתה. עם ישראל עובר, כל יום, ממחנה המתנצלים, לבית היהודי שלו".